hasip kaplan'dan provokasyon uyarısı

HASİP KAPLAN'DAN PROVOKASYON UYARISI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Cizre’deki olayların provokasyon olduğunu belirterek, herkesin dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Tarih : 17 Ocak 2015, 17:30
Puan Ver : Hasip Kaplan'dan Provokasyon Uyarısı(8/10)4


Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Cizre'deki olayların provokasyon olduğunu belirterek, herkesin dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Şırnak'ın İdil ilçesinde Cizre'deki olayları değerlendiren HDP Milletvekili Hasip Kaplan, olayların provokasyon olduğunu, herkesin dikkatli olması gerektiğinin altını çizdi. Cizre'yi, çözüm sürecini sekteye uğratacak bir nokta olarak gördüğünü aktaran Kaplan, acilen bir gözlemci heyetin oluşturulması gerektiğini kaydetti. Kaplan, 'Bu olayların arkasında hangi güçlerin olduğu önemli değil, önemli olan bu olayların yaşanmaması ve çocukların bir daha ölmemesi. Atılacak adımları çok önemli buluyoruz, ilçede büyük ajanların da olabileceği şüphe verici, bu yüzden gözlemci bir heyet oluşturulmalı ve dökülen kanın bir an önce durması gerektiğini belirtiyoruz. Basın üzerinden yapılan polemiklerin bir faydası olmaz diye düşünüyorum. Bundan dolayı da Cizre'de yaşananların gün yüzüne çıkması için kesinlikle bir heyetin oraya gelip, incelemelere bulunması çok önemlidir. Adliye binasının arkasında bir binada el bombası patlıyor, yine güvenlik alanı içerisinde bulunan Hükümet Konağı'na roket atılıyor ve bunların hiçbirisi aydınlatılamıyor. Son olaylarda, yeni atanan emniyet müdürünün bağlantısı konuşuluyor. Tabii ki bu kadar problemin olduğu bir ilçeye çok olumsuz ve zamansız bir atamadır bu. Fakat anladığımız kadarıyla rapor almış, gelmiş, bir iki gün sonra gitmiş, buralarda gözükmüyor. Ne oluyor bilmiyoruz. Çözüm sürecini en çok zorlayacak nokta Cizre'dir. Daha önce de söylemiştik. Cizre'de yabancı ajanlara, provokatörlere meydan bırakmamak lazım' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Hasip  Kaplan  Dan  Provokasyon  Uyarısı  Şırnak  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER