hedefinde erdoğan ve başkanlık sistemi vardı

HEDEFİNDE ERDOĞAN VE BAŞKANLIK SİSTEMİ VARDI

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'AKP zulmü emeklilerimizi adeta kavurmakta, hayatlarından bezdirmektedir' dedi.

Tarih : 03 Şubat 2015, 11:24
Puan Ver : Hedefinde Erdoğan Ve Başkanlık Sistemi Vardı(6/10)2


MHP lideri Bahçeli, başkanlık sistemi üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yüklenerek, “İstenen bu sistem, diktatörlüktür” dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'AKP zulmü emeklilerimizi adeta kavurmakta, hayatlarından bezdirmektedir' dedi. Emekliler için yapılacak her türlü düzenlemeye destek vereceklerimi ekleyen Bahçeli, “Emekli kardeşim hüzünlenme, MHP kuşatmayı yara yara geliyor. Emekli kardeşim göz pınarlarından yaş süzülmesin, bükülen belini doğrultmak için MHP engelleri aşa aşa, iftiraları kıra kıra geliyor” diye konuştu.AKP'NİN FİİİLİ EŞBAŞKANI MI ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarafsızlığını yitirdiğini ve bir siyasi parti lehine oy istediğini savunan Bahçeli, “Erdoğan devletin başı mıdır, yoksa AKP'nin fiili eşbaşkanı mıdır?' diye sordu. Bahçeli, “Artık Recep Tayyip Erdoğan kendisini Türkiye'nin üstünde, Türk milletinin önünde görmektedir. Var olan tüm totaliter sapmaların yan tesirleri Erdoğan'ın zihnine, iradesine ve basiretine bulaşmıştır. 'Erdoğan'ın meselesi millet değildir.Erdoğan'ın kaygısı Türkiye değildir. Erdoğan'ın aklında; işçi, memur, esnaf, sanayici, emekli, çiftçi zaten yoktur. Varsa da yoksa da derdi koltuk, hedefi Türkiye'yi cehenneme çevirmek, Baasçı anlayışla çevrelemektir” ifadelerini kullandı.'DİKTATÖRLÜKTÜR'

1993'te yayımlana bir kitapta Erdoğan'ın başkanlık sistemi sorusuna, “Başkanlık sistemi bir özentidir. ABD'nin bize dayatmasıdır” dediğini ifade eden Bahçeli, “Sayın Erdoğan hala yüzün kızarmayacak mı? Hala aldatmalarından vazgeçmeyecek misin?” diye konuştu. Bahçeli, “İstenen bu sistem diktatörlüktür, demokrasinin ara dönemi, Türkiye'nin kuruluş felsefesinin temelden yıkımıdır' diye de ekledi.

(İHA)

 


Etiketler: Hedefinde  Erdoğan  Ve  Başkanlık  Sistemi  Vardı  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER