hem suçlu hem de güçlü

HEM SUÇLU HEM DE GÜÇLÜ

Olay, Yavuz Sultan Mahallesi Organize Yolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 65 yaşındaki Ayhan Koyuncu, arkadaşı ile birlikte 68 EH 257 plakalı otomobille yolda radar uygulaması yapan trafik ekibinin arkasında durarak araçta alkol almaya başladı.

Tarih : 02 Ocak 2015, 17:00
Puan Ver : Hem Suçlu Hem De Güçlü(9/10)5


Aksaray'da, alkollü araç kullanırken polise yakalanan 65 yaşındaki sürücü, “Ara yoldayız ne olacak ki, bu kadar da gaddar olmayın, bu kadar abartmayın, fazla incelemeyin. Adam mı öldürdük” diyerek kendini savundu.

Olay, Yavuz Sultan Mahallesi Organize Yolu üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 65 yaşındaki Ayhan Koyuncu, arkadaşı ile birlikte 68 EH 257 plakalı otomobille yolda radar uygulaması yapan trafik ekibinin arkasında durarak araçta alkol almaya başladı. Yaklaşık yarım saat boyunca alkol alan Koyuncu, daha sonra aracını çalıştırarak gitmek istedi. Araçta alkol alındığını fark eden radar ekibi aracı takip ederek 50 metre uzaklıkta durdurdu. Polis, ehliyet ve ruhsatını aldığı sürücünün alkolmetre ile alkolünü ölçmek istedi. Ancak, bu kolay olmadı. Alkolmetreye üflemek istemeyen sürücü, polise, gaddar olmamaları ve fazla incelememeleri gerektiğini söyledi. Araç içinde muhabirin sorularını yanıtlayan sürücü Koyuncu, “Bir bira içtim, 5 dakika durduk eve gidiyordum. Bir tane bira aldım başka yok. Ara yoldayız ne olacak ki yani. E 5'te değiliz, Ankara yolunda değiliz, Adana yolunda değiliz, eve gidiyoruz” dedi.

Muhabirin insanların hayatını tehlikeye attıkları sorusunu yanıtlayan alkollü sürücü, “Patikadayım ya, arazideyim yani. Tamam haklısınız E 5'te değilim, herhangi bir yerde değilim yani. 2-3 bira içmişsek ne olmuş ki yani. Adam mı öldürdük, ne yaptık? 65 yaşındayım ben, lütfen beni üzmeyin” dedi.

Polisin alkolmetreye üflemesi için yarım saat uğraştığı alkollü sürücü yakınlarının gelmesi üzerine alkolmetreye üfledi. 2.18 promil alkollü çıkan sürücünün olay yerine gelen yakınları ceza kesilmemesi gerektiğini belirterek, “İdare edin, yapmayın, biz vatandaş olarak birbirimize destek olmuyoruz” diyerek savunma yaptı.

Bin lira ceza yazılan alkollü sürücünün ehliyetine el konulurken, daha sonra rapor alınması üzerine Aksaray Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

(İHA)

 


Etiketler: Hem  Suçlu  Hem  De  Güçlü  Aksaray  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER