hemşehrileri orhan kemal için dua etti

HEMŞEHRİLERİ ORHAN KEMAL İÇİN DUA ETTİ

İlkokul arkadaşı Veli Kılıç da, Yaşar Kemal’e geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Tarih : 15 Ocak 2015, 14:00
Puan Ver : Hemşehrileri Orhan Kemal İçin Dua Etti(8/10)4


Yoğun bakım ünitesinde yatan Yaşar Kemal'in Osmaniye'nin Hemite köyündeki hemşehrileri, yazar için dua etti. İlkokul arkadaşı Veli Kılıç da, Yaşar Kemal'e geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Solunum yetmezliğinden dolayı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesine kaldırılan ünlü yazar Yaşar Kemal'in köyü Hemite'de üzüntü hakim. Bazı köylüler Yaşar Kemal'in tekrar sağlığına kavuşması için dua ederken, hala köyde yaşayan Veli Kılıç isimli ilkokul arkadaşı yazara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

İlkokula Yaşar Kemal ile birlikte başladıklarını ancak kendisinin daha sonra maddi imkansızlıklardan dolayı okuyamadığını anlatan 92 yaşındaki Veli Kılıç, “Bana okuma yazmasını Yaşar Kemal öğretti. Alfabeyi ondan öğrendim. İlk ismimi yazmayı öğretti. Daha sonra kendisi okudu yazar oldu. Köyünü de unutmadı. Köyümüze eserler bıraktı. Buradan kendisine sesleniyorum. Kemal Ağa şimdi kahvedeyiz. Burada 30 kişi var hep sana selam söylüyoruz. Çok geçmiş olsun Kemal Ağa” şeklinde konuştu.

Hemite köyünde ünlü yazar Yaşar Kemal'in açılışını yaptığı ve ismini taşıdığı park önünde ise bazı köylüler yazarın sağlığına kavuşması için dua edip gözyaşı döktü.

(İHA)

 


Etiketler: Hemşehrileri  Orhan  Kemal  İçin  Dua  Etti  Osmaniye  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER