her yönüyle hollanda

HER YÖNÜYLE HOLLANDA

Yel değirmenleri, laleler ve kanalların ülkesi Hollanda, Kuzey Avrupa'nın en çarpıcı ülkelerinden biridir.

Tarih : 08 Nisan 2015, 13:54
Puan Ver : Her Yönüyle Hollanda(5/10)1


Yel değirmenleri, laleler ve kanalların ülkesi Hollanda, Kuzey Avrupa'nın en çarpıcı ülkelerinden biridir. Güçlü ekonomisi, zengin sanatsal mirası, kozmopolit bir ülke olması ve hoşgörülü yaşam tarzı ile Hollanda Avrupa ülkeleri içerisinde önemli bir yere sahiptir.

Ülkenin başkenti ve en önemli şehri olan Amsterdam etkileyici mimarisi, renkli kafe kültürü, güzel kanalları, müzeleri ve ilerici demokrasi anlayışıyla ön plana çıkan bir şehirdir. Red Light District, Kraliyet Sarayı, Dam Meydanı, Amstel Nehri ve Kanalları, Raembrant Meydanı, Anne Frank Evi, Madame Tussauds Müzesi,Van Gogh Müzesi ve Çiçek Pazarı mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Şehri dolaşmanın en keyifli yolların biri de Amsterdam'da adet olduğu üzere bir bisiklet kiralamaktır.

Ülkenin diğer önemli bir şehri ise Lahey'dir. Dünyanın yargı başkenti olan Lahey'de Kraliyet Sarayı ve Avrupa'nın en büyük açık pazarı olarak tanınan Lahey Pazarı gezilebilir.

Ülkenin Amsterdam'dan sonra ikinci büyük kenti olan Rotterdam modern mimarisi, sanatsal faliyetleri ve canlı gece hayatı ile dikkat çeker. Avrupa'nın en büyük limanına sahiptir.

Bir ortaçağ kenti olan Maastrich, seramikleriyle ünlü Delft, Çiçek yetiştiriciliğinde önemli bir kent olan Haarlem, tarihi bir merkeze ve antika mağazalarına sahip olan Ulrecht ve yeşil şehir Arnhem, Hollanda'nın gezilip görülebilecek diğer şehirleri arasındadır. Eğer Hollanda'ya gitmeyi düşünüyorsanız prontotour'un düzenlediği turlara göz atmanızda fayda var. Alanında uzman rehberler ile gideceğiniz bir tur sizin için çok daha eğlenceli olabilir.
Etiketler: Her  Yönüyle  Hollanda    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER