Hollande: Müslümanlar fanatizmin en büyük...

HOLLANDE: MÜSLÜMANLAR FANATİZMİN EN BÜYÜK...

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Paris’te düzenlenen konferansta açılış konuşması yaptı.

Tarih : 15 Ocak 2015, 13:30
Puan Ver : Hollande: Müslümanlar Fanatizmin En Büyük...(10/10)6


Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ülkesinin bütün dinleri koruma vaadinde bulunduğunu, Müslümanların fanatizmin en büyük kurbanı olduğunu belirtti.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Paris'te düzenlenen konferansta açılış konuşması yaptı. Fransa ile Arap ülkeleri arasında mevcut ekonomik ve siyasi konuların ele alındığı konferansta konuşan Hollande, Arap ülkelerine Paris'te bulunarak teröre karşı destek verdikleri için teşekkür etti. Konuşmasına İslamiyet'in demokrasi ile uyumlu olduğunu ifade ederek başlayan Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Fransa'nın terör saldırıları karşısında birlik olduğunu vurguladı. Hollande, ülkesinde yaşayan Müslümanların tüm Fransızlarla aynı tarafta olduğunu ifade ederek, “Onları korumakla yükümlüyüz. Kurallar kilise, cami ve sinagog gibi ibadet yerlerine de girmeyi mecbur kılıyor. İslam karşıtı ya da Yahudi karşıtı eylemler kınanmalı ve cezalandırılmalı. Müslümanlar fanatizmin, aşırı tutuculuğun ve tahammülsüzlüğün ilk kurbanlarıdır” ifadelerini kullandı.

Paris'te geçtiğimiz hafta Charlie Hebdo dergisine ve Yahudi marketine gerçekleştirilen saldırılarda 17 kişi yaşamını yitirmişti.

(İHA)

 


Etiketler: Hollande  Müslümanlar  Fanatizmin  En  Büyük  Paris  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER