Hrant Dink İsveç'te de anıldı

HRANT DİNK İSVEÇ'TE DE ANILDI

Hrant Dink için yapılan anma töreni 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı. İsveç Pen Külüp, İsveç Ermeni Federasyonu ve İsveç Gazeteciler Sendikası tarafından düzenlenen anma toplantısında, Hrant Dink için hazırlanan müzik dinletisi gösterildi.

Tarih : 20 Ocak 2015, 09:24
Puan Ver : Hrant Dink İsveç'te De Anıldı(10/10)6


İstanbul'da, 8 yıl önce öldürülen AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, Stockholm'de yapılan bir törenle anıldı.

Hrant Dink için yapılan anma töreni 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı. İsveç Pen Külüp, İsveç Ermeni Federasyonu ve İsveç Gazeteciler Sendikası tarafından düzenlenen anma toplantısında, Hrant Dink için hazırlanan müzik dinletisi gösterildi. Konuşmacılar ağırlıklı olarak Türk basını üzerinde siyasi ideolojinin hissedildiğine bunun rahatsız edici boyutta olduğuna ve Türkiye'de hâla gazetecilerin mesleki çalışmalarından dolayı hapse atıldığına dikkat çektiler.

Ermenistan'ın Stockholm Büyükelçiliği 2. Katibi Davit Manukyan ise anma törenine katılanlara '2015 yılı sözde Ermeni soykırımının 100. yıldönümünü hatırlattı. Sözde soykırımda milyonlarca Ermeni öldürüldü” dedi.

Öte yandan Hrant Dink, öldürülmesinden bir ay önce Stockholm'e gelerek İsveç Parlamentosu ve ABF seminer salonunda 'Basın ve İfade Özgürlüğü' konulu bir konuşma yapmıştı.

(İHA)

 


Etiketler: Hrant  Dink  İsveç  Te  De  Anıldı  Stockholm  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER