hülya koçyiğit idama nasıl bakıyor ?

HÜLYA KOÇYİĞİT İDAMA NASIL BAKIYOR ?

Hülya Koçyiğit, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yürüttüğü 'Tecrübe Konuşuyor' projesi çerçevesinde Uludağ Üniversitesi öğrencileri ile buluştu.

Tarih : 19 Şubat 2015, 11:30
Puan Ver : Hülya Koçyiğit İdama Nasıl Bakıyor ?(9/10)5


Ünlü oyuncu Hülya Koçyiğit, kadın cinayetlerinde faillere en ağır cezaların verilmesi gerektiğini savunurken, idama ilişkin ise, 'İnsan olan, bir başka insanın öldürülmesini istemez' dedi.

Hülya Koçyiğit, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yürüttüğü 'Tecrübe Konuşuyor' projesi çerçevesinde Uludağ Üniversitesi öğrencileri ile buluştu. Program işitme engelli öğrenciler için işaret diline çevirildi. Konuşmasına Özgecan Aslan cinayetini kınayarak başlayan Koçyiğit, 'Kadına şiddet her dönemde vardı, bugün de var. Eğer zihniyet değişmezse yarın da devam edecek, dünyada örnekleri olduğu gibi. Ama bizim ülkemizde artık tahammül sınırlarını aştı. İlk kez bu ülkede sağcısı-solcusu her görüşten insan olarak bu acıyı hissettik. Bu bize ders olsun. İnsanlığımızdan utandık. Mahcup olduk' dedi.

'Dilerim bu aklımızı başımıza getirir' diyen Koçyiğit, 'Ben seslendim, 'Ey insan oğlu, insanlığından utan!' Bu büyük bir ders. Dilerim aklımız başımıza gelir. Ne yapmamız gerektiğine oturup milletçe karar veririz. Kanunlar var, en ağır cezalar var, ama birçok dava iyi hal, tahrik gibi meselelerle kadının aleyhine neticeleniyor. Dilerim vicdanlı hakimlerimiz bundan sonra verdikleri cezayı en ağır şekilde değerlendirir' dedi.

Gündeme gelen idam cezaları hakkında da konuşan Koçyiğit, 'İnsan olan, bir başka insanın öldürülmesini istemez. Ben de istemem. Benim istediğim bu tür suçlara en ağırlaştırılmış, hiç bir suretle affedilmeyecek şekilde cezalar verilmesi' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Hülya  Koçyiğit  İdama  Nasıl  Bakıyor    Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER