hurdacılar safkan ingiliz atlarını çaldı

HURDACILAR SAFKAN İNGİLİZ ATLARINI ÇALDI

Kocaeli’nin Kartepe ilçesine bağlı Ketenciler köyünde hurdacılar, Yükselen Binicilik Kulübü’ne ait iki atı çaldı.

Tarih : 02 Mart 2015, 15:54
Puan Ver : Hurdacılar Safkan İngiliz Atlarını Çaldı(10/10)6


Kocaeli'de Yükselen Binicilik Kulübü'ne ait olan iki atı çalan hurdacılar, Jandarma tarafından yakalandı. Atların sahibi, çalınan atlardan birinin yarışlara hazırlandığını söyledi.

Kocaeli'nin Kartepe ilçesine bağlı Ketenciler köyünde hurdacılar, Yükselen Binicilik Kulübü'ne ait iki atı çaldı. Dün akşam saatlerinde atları çalan hurdacılar, Kartepe İlçe Jandarma ekiplerinin çalışması sonucunda bugün yakayı ele verdi. Yakalanan hurdacılar bugün adliyeye çıkartılırken, çaldıkları Beybaşkan isimli safkan İngiliz atı ile Tony isimli Pony cinsi atı hurda arabasına bağlamayı planladıkları öğrenildi.

Olay ile ilgili konuyan Yarış Atı Antrenörü Beyza Yatar, “Dün akşamüstü biz atları aşağı salmıştık otlamaları için. Bir pikapla yanaşmışlar aşağı padoğa ve iki safkan İngiliz atımızı bir iple yakalayıp götürmüşler. Biz atları içeriye almak için baktığımızda eksiklerdi. Olmadıklarını fark edince Jandarma'ya haber verdik. Atlarımız zaten çipli. Hepsinde çip var. Ayrıca MOBESE kayıtlarına Jandarma baktı ve yer tespiti yapıldı. O şekilde bulundu. Gerçekten biz gözümüzden sakınırken onların yaptığı bu davranış hiç hoş değil. Biz çok üzüldük. Hepsi bizim çocuğumuzdan öte. O kadar çok sevimli canlılar ki. Yaptıkları açıklamada da ‘Sahipsiz zannedip, alıp gittik' diyorlar. Yani bu atları sahipsiz zannetmeleri de gerçekten çok zor” dedi.

Çalınan atlardan safkan İngiliz atı olan Beybaşkan'ın 1 buçuk yaşında olduğu ve yarışlara hazırlandığı, Pony cinsi olan 5 yaşındaki Tony'nin ise hamile olduğu ve 1 ay içerisinde doğum yapacağı öğrenildi.

(İHA)

 


Etiketler: Hurdacılar  Safkan  İngiliz  Atlarını  Çaldı  Kocaeli  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER