ibb'den otogar yönetimine 'park' cezası

İBB'DEN OTOGAR YÖNETİMİNE 'PARK' CEZASI

Zabıta ekipleri, sabah saatlerinden itibaren otogar çıkışında ilk 25 dakika için ücret alınıp almadığına yönelik denetim yaptı.

Tarih : 26 Şubat 2015, 12:36
Puan Ver : İbb'den Otogar Yönetimine 'park' Cezası(10/10)6


İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, İstanbul Otogarı'nda ilk 25 dakikası ücretsiz olması gerekirken sürücülerden otopark parası alan firmaya ceza kesti.

Zabıta ekipleri, sabah saatlerinden itibaren otogar çıkışında ilk 25 dakika için ücret alınıp almadığına yönelik denetim yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, UKOME kararı olmasına rağmen İstanbul Otogarı'na giriş yapan ve ilk 25 dakika içinde çıkan sürücülerden en az 8 TL otopark ücreti alan firmaya bir kez daha ceza kesti. Otogardan çıkan araçları tek tek durduran ve durumu anlatan zabıta ekipleri, sürücülere şikayetçi olup olmadıklarını sordu. İlk 25 dakika içinde ücret ödememeleri gerektiğini öğrenen sürücüler, kendilerinden en az 8 TL alan firmadan şikayetçi oldu. Sürücülerin şikayet dilekçelerini ise zabıta ekipleri doldurdu. Gelen şikayetlerin ardından zabıta ekipleri, otogar işletme firmasına yüklü miktarda ceza kesti.

Otogar şirketinin ilk 25 dakika için otopark ücreti almasını haksızlık olarak değerlendiren sürücüler, “Bütün otogar otoparklarında ilk yarım saat ücretsizdir. İstanbul'da öyle olması gerekiyor. Ancak firma belediye kararına rağmen ücret alıyor. Bu doğru değil” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, daha önce birçok kez uyardığı firmaya yine 3,5 milyon lira ceza kesmişti.

(İHA)

 


Etiketler: İbb  Den  Otogar  Yönetimine    Park    Cezası  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER