İBRAHİM ÖKSÜZ'ÜN ÖLÜMÜNE NEDEN OLAN SİLAH BULUNDU


İBRAHİM ÖKSÜZ'ÜN ÖLÜMÜNE NEDEN OLAN SİLAH BULUNDU
Tarih : 15 Ocak 2015, 15:45
Puan Ver : İbrahim Öksüz'ün Ölümüne Neden Olan Silah Bulundu(5/10)1


Sultangazi'de düzenlenen terör operasyonunda gözaltına alınan zanlının üzerinden çıkan silahın, daha önce Gazi Mahallesi'nde PKK ile DHKP-C'lilerin arasında çıkan silahlı çatışmada ölen işçi İbrahim Öksüz'ün ölümüne sebebiyet veren silah olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 gün önce Sultangazi ve Gazi Mahallesi'nde terör operasyonu düzenledi. Operasyonda 7 Ocak 2015 tarihinde Sultangazi'de PKK ve DHKP-C arasında yaşanan bir silahlı saldırıda yaralanan Reşat Y'yi gözaltına aldı. Polis yaptığı aramada şüphelinin üzerine bulunan 1 adet tabancayı ele geçirdi. Silah üzerinde yapılan balistik incelemede bahse konu tabancanın 31 Temmuz 2014 akşamı Gazi Mahallesi'nde iki grubun silahlı çatışmasının ortasında kalan İbrahim Öksüz'ün vurulmasında kullanılan silahla aynı olduğu tespit edildi.

Gözaltına alınan zanlının hastanedeki tedavisinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı bildirildi.

GAZİ MAHALLESİ'NDEKİ PKK VE DHKP-C ÇATIŞMASI

Gazi Mahallesi'nin ara sokaklarında 31 Temmuz 2014 akşamı terör örgütleri PKK ve DHKP-C arasında silahlı çatışma çıkmıştı. Bu esnada evine gitmek üzere çalıştığı atölyeden ayrılan İbrahim Öksüz, iki ateş arasında kalmıştı. Vücuduna isabet eden kurşunla ağır yaralanan Öksüz, kaldırıldığı Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

(İHA)

 


Etiketler: İbrahim  Öksüz  Ün  Ölümüne  Neden  Olan  Silah  Bulundu  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER