igdaş patlamanın nedenini açıkladı

İGDAŞ PATLAMANIN NEDENİNİ AÇIKLADI

Tuzla’da 3 katlı bir evde doğalgaz sıkışmasından meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yapan İGDAŞ, doğalgaz tesisatında projeye aykırı herhangi bir durumun olmadığını belirtti.

Tarih : 03 Ocak 2015, 13:36
Puan Ver : İgdaş Patlamanın Nedenini Açıkladı(10/10)6


Tuzla'da 3 katlı bir evde doğalgaz sıkışmasından meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yapan İGDAŞ, doğalgaz tesisatında projeye aykırı herhangi bir durumun olmadığını belirtti.

İGDAŞ, Tuzla'da, 3 katlı bir evde doğalgaz sıkışması sonucu meydana gelen patlamayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Doğalgaz tesisatında herhangi bir sorunun olmadığının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün sabah saatlerinde Tuzla Mimar Sinan Mahallesi Hamit Kaplan Caddesi No:3 Daire 2'de bir patlama meydana gelmiş ve 4 kişi yaralanmıştır. 187 Doğalgaz Acil Hattı'na gelen ihbar üzerine olay yerine giden İGDAŞ ekipleri binanın doğalgaz akışını kesmiştir. İGDAŞ Acil ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede, doğalgaz tesisatında projeye aykırı herhangi bir durum olmadığı ancak mutfakta bulunan ocağın bir gözünün açık olduğu tespit edilmiştir. İlk bulgulara göre bir gözü açık olan ocaktan sızan gazın ortama dolduğu ve bir kıvılcım etkisiyle patlamaya sebebiyet verdiği kanaatine varılmıştır. Söz konusu adreste meydana gelen olayın kesin nedeni, yapılacak adli soruşturma sonucunda netlik kazanacaktır. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.”

(İHA)

 


Etiketler: İgdaş  Patlamanın  Nedenini  Açıkladı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER