iha'lar bile onu arıyor

İHA'LAR BİLE ONU ARIYOR

Edinilen bilgiye göre, 1 Ocak saat 18.30 sıralarında bir grup kaçakçının Suriye’den Türkiye’ye giriş yapmak için girişimde bulunması nedeniyle G3 piyade tüfeği ve beylik tabancasıyla kaçakçıların peşinden giden Öncü Hudut Karakolu Komutanı Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Özgür Ö.’den...

Tarih : 05 Ocak 2015, 14:09
Puan Ver : İha'lar Bile Onu Arıyor(9/10)5


Kilis'in Yavuzlu köyü Ardıçlı mezrasında bulunan Öncü Hudut Karakolu Komutanı Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Özgür Ö'.den 5 gündür haber alınamazken, bütün teknik imkanlar kayıp astsubayın bulunması için seferber edildi.

Edinilen bilgiye göre, 1 Ocak saat 18.30 sıralarında bir grup kaçakçının Suriye'den Türkiye'ye giriş yapmak için girişimde bulunması nedeniyle G3 piyade tüfeği ve beylik tabancasıyla kaçakçıların peşinden giden Öncü Hudut Karakolu Komutanı Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Özgür Ö.'den, 5 gündür haber alınamıyor. Karakol Komutanı'ndan irtibat kesilmesi üzerine Genelkurmay Başkanlığı ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) devreye girdi. Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün imkanları seferber edilerek, kaybolan astsubayın bulunması için çalışma başlattı. İnsansız Hava Araçları (İHA) olaydan sonra bölgeye yönlendirildi. Teknik destek vasıtaları ile son teknoloji kullanılarak kaybolan astsubayın götürülebileceği yerlerin tespiti için uydu sistemlerinden yararlanıldığı bildirildi. Bu arada, Suriye'den Türkiye'ye geçişlerin önlenmesi için sınır karakolları daha önce tank ve zırhlı araçlar ile personel takviyesi yapılmıştı. Bu son olaydan sonra sınır hattında Gaziantep 5'inci Zırhlı Tugay'dan Fırtına Obüsleri, tank ve zırhlı araçlar ile başta Öncü Hudut Karakolu olmak üzere sınır karakolları takviye edilerek namlular Suriye'ye çevrildi. Genelkurmay Başkanlığı ile MİT'den bir ekip bölgede gelişmeleri takip ediyor. MİT'in Suriye'deki yerel unsunlar ile görüşmelerini sürdürdüğü, kaybolan astsubayın bulunması için çalışmalarını sürdürüyor.

(İHA)

 


Etiketler: İha  Lar  Bile  Onu  Arıyor  Kilis  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER