ilk kez başkanlık ettiği bakanlar kurulu sona erdi

İLK KEZ BAŞKANLIK ETTİĞİ BAKANLAR KURULU SONA ERDİ

İlk defa halkın oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.

Tarih : 19 Ocak 2015, 21:09
Puan Ver : İlk Kez Başkanlık Ettiği Bakanlar Kurulu Sona Erdi(10/10)6


İlk defa halkın oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.

Daha önce 17 kez Cumhurbaşkanı başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu, 15 yıl aradan sonra yeniden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. 8.5 saatlik toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok partili hayata geçişin ardından Bakanlar Kurulu'na başkanlık eden 6. cumhurbaşkanı oldu.

Kabine üyeleri Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na 3 Nolu kapıdan girdi. Saat 11.00'da başlaması planlanan toplantı 1.5 saat gecikmeli başladı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 13.30'da Bakanlar Kurulu'na Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda öğle yemeği verdi. Bu yemekle Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu ve bakanlar ile ilk kez toplu bir yemekte bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu, toplantı salonuna birlikte girdi, ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bakanlarla tek tek tokalaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık ettiği toplantıda masanın sağında Başbakan Davutoğlu sol tarafında ise Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç yer aldı. Toplantıda güvenlik, dış politika ve ekonomi masaya yatırıldı.

(İHA)

 


Etiketler: İlk  Kez  Başkanlık  Ettiği  Bakanlar  Kurulu  Sona  Erdi  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER