İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ 'HOCALI KATLİAMI'NI CANLANDIRDI


İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ 'HOCALI KATLİAMI'NI CANLANDIRDI
Tarih : 25 Şubat 2015, 14:21
Puan Ver : İlkokul Öğrencileri 'hocalı Katliamı'nı Canlandırdı(10/10)6


Taksim'de toplanan ilkokul öğrencileri yüzlerine taktıkları maskelerle canlandırma yaparak Hocalı katliamında hayatını kaybedenleri andı.

Galatasaray Meydanı'nda toplanan Halkalı'daki bir okulda okuyan öğrenciler ve öğretmenleri, Hocalı katliamının 23'üncü yıldönümünde hayatını kaybedenleri andı. Yaklaşık 70 öğrenci yüzlerine katliamda hayatını kaybeden çocukların fotoğraflarının bulunduğu maske taktı. Öğrenciler saat 12.30'da ise kendilerini bir anda yere bırakarak katliamın canlandırmasını yaptı. Daha sonra öğrenciler tek tek kalkıp ölen çocukların isimlerini haykırdı.

Yapılan canlandırmanın ardından Serdar Koca bir açıklama yaptı. Katliamı kınayan Koca, “26 Şubat 1992'de bir gece içinde Ermeni savaş komutanları Hocalı Kasabası'nda yaşayan yüzlerce sivilin katledilmesi için geriye tarihsel acılar bırakacak ölüm emrini verdi. Katliamda 613 kurban vahşice katledildi. Biz bu onurlu davada artık kendilerine ağlayabilecekleri bir hayatları olmayanlar adına adalet davamıza öncelik etmeniz için size hitap ediyor ve yalancılarla savaşıp dünyayı daha adil bir hale getirmek için dilekçemize imzalarımızla destek vermenizi istiyoruz” dedi.

Koca, daha sonra dilekçenin bir kısmını okudu. Koca'nın okuduğu dilekçede şu ifadelere yer verildi: “Hocalı katliamının suç faillerinin yargı ve adalet önüne çıkması için bu katliamın insanlığa karşı işlenen suç ve tam anlamıyla suç ve soykırım olarak tanımalarını istiyoruz.”

Grup yapılan açıklamaların ardından dağıldı.

(İHA)

 


Etiketler: İlkokul  Öğrencileri    Hocalı  Katliamı    Canlandırdı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER