illüzyon değil gerçek !

İLLÜZYON DEĞİL GERÇEK !

Kar görmek ve oynamak için İzmir, Manisa ve Aydın civarından binlerce insanın akın ettiği Gölcük ve Bozdağ yaylasında gün boyu Ödemiş İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Ödemiş Belediyesi Zabıta Görevlileri trafiği kontrol altında tutmaya çalıştı.

Tarih : 12 Ocak 2015, 11:33
Puan Ver : İllüzyon Değil Gerçek !(5/10)1


Pazar gününü fırsat bilen hafta sonu tatilcileri Ödemiş'in Gölcük ve Bozdağ yaylalarına akın etti. Geçtiğimiz hafta içi yoğun kar yağışı ile renklenen Gölcük ve Bozdağ'a bir günde resmi verilere göre 4 bin araç giriş yaptı.

Kar görmek ve oynamak için İzmir, Manisa ve Aydın civarından binlerce insanın akın ettiği Gölcük ve Bozdağ yaylasında gün boyu Ödemiş İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Ödemiş Belediyesi Zabıta Görevlileri trafiği kontrol altında tutmaya çalıştı. Gölcük'e gelen hafta sonu tatilcileri çevredeki karın keyfini çıkararak gün boyu kartopu oynadı. Bir gün öncesinden Gölcük gölünün de donması ortaya kartpostallık anlar çıkarttı.

Hafta sonu tatilcileri kar keyfinin yanı sıra gün boyu hatıra fotoğrafları çekmeyi de unutmadı. Her iki yaylaya da gelen tatilciler sucuk ekmek ve Ödemiş köfte keyfinin de tadını karlı ortamda çıkardı. Gölcük'te Gölcük Otel Müdürü Mustafa Çoban Gölcük'te gün boyu keyifli bir günün yaşandığını belirtti.“KAR, YAZDAN KALMA GÜNLE BULUŞTU”

Mustafa Çoban şunları ifade etti: “Geçtiğimiz hafta yaşanan soğuk hava ile yaylamıza son yılların en şiddetli karı yağdı. Ardından da eski 15 derecelere düşen soğuk ile birlikte gölümüzün üst tabakası dondu. Haftanın ardından yollarımızın açılması ve Pazar günü tatil gününün yazdan kalma bir gün olması hafta sonu tatilcilerini yaylamıza getirdi. Gün boyu Gölcük ve Bozdağ yaylasına yaklaşık 12 bin kişi ziyaret etti. Ziyaretçiler gün boyunca gönüllerince karın ve güneşli havanın tadını çıkardı.''

“ESNAF PAYINI ALDI”

Gölcük ve Bozdağ esnafı da uzun bir aradan sonra karın getirdiği bereketten payını aldı. Gün boyu esnaflarımız hiç boş durmadı. Gölümüzün çözülmemesi de ziyaretçiler için ayrı bir güzellik oldu. Ziyaretçiler gün boyu bol bol yaylamızın kartpostallık görüntülerini arşivlerini eklediler. Ödemiş İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler trafiği kontrol altında tutmak adına gün boyu yoğun çaba sarf etti. Aynı şekilde Ödemiş Belediyesi zabıta ekipleri de gün boyu yaylalarımız da mesai yaptı. Kar Gölcük ve Bozdağ'a büyük bir bereket getirdi. Kazasız olumsuz bir hadise yaşanmadan Pazar tatili de bitmiş oldu.”

Gölcük'e gün boyu İzmir, Manisa, Aydın ve çevre il ve ilçelerden gelen ziyaretçiler oldu. İzmir'den kar görmeye gelen Mustafa Meşe ve ailesi de Gölcük'e kar için ziyaret edenlerden oldu.

“KAR, BİZİ GÖLCÜK'E GETİRDİ”

Meşe, “Biz ailecek İzmir'de yaşıyoruz. Ödemiş'te ananemiz yaşıyor ama uzun zamandır Ödemiş'e ve Gölcük'e gelmemiştik. İnternet haberlerinden bölge haberlerini baktığımızda Ödemiş'in Gölcük yaylasına yağan kardan ve gölün donduğundan bahsediyordu. Onun için Pazar tatilimiz de ailecek Gölcük'e geldik. Yollar çok yoğun araç trafiği vardı ama kar keyfine deydi. Çocuklarımız kartopu oynamayı çok istiyorlardı. Bu istekleri tamamen yerine geldi. Yarım gün kartopu oynadılar. Havanın güzel olması da bizim için avantaj oldu. Harika bir Pazar geçirdik İzmir'e haftanın tüm yorgunluğunu atarak geri döneceğiz.”GÖLDE GEZEN KEDİ

Öte yandan, donan gölün üstünde gezen bir kedi, Gölcük'ün ziyaretçilerinin de ilgisini çekti. Uzun süre gölün ortasında gezen kedinin, hangi amaçla göle girdiği anlaşılamazken, kedinin yer yer çözülen sulara yaklaşmaması dikkati çekti.

(İHA)

 


Etiketler: İllüzyon  Değil  Gerçek    İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER