işçilerin yargı zaferi

İŞÇİLERİN YARGI ZAFERİ

Aylardır Sütaş Karacabey fabrikası önünde eylemlerini sürdüren işçiler, mahkemenin verdiği işe iade kararıyla sevince boğuldu.

Tarih : 23 Ocak 2015, 17:09
Puan Ver : İşçilerin Yargı Zaferi(6/10)2


SÜTAŞ'ta eylem yapan TEKGIDA-İş Sendikası üyelerinin 11'i için mahkeme tarafından işe dönüş kararı verildi. İşçiler, Karacabey adliyesi önünde sevinç gösterisi yaptı.

Aylardır Sütaş Karacabey fabrikası önünde eylemlerini sürdüren işçiler, mahkemenin verdiği işe iade kararıyla sevince boğuldu. Karacabey Adliyesi önünde açıklama yapan işçiler, uzun ve zorlu sürecin ardından haklı olduklarının mahkeme kararıyla tescillendiğini söyledi. Konuyla ilgili sendikadan yapılan açıklamada, “Sendikal sebeple işten çıkarılan üyelerimiz için açtığımız işe iade ve sendikal tazminat davalarından 11 tanesi daha 21.01.2015 tarihinde Karacabey 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davalarda neticelenmiştir. Mahkeme vermiş olduğu kararda 11 sendika üyesi işçinin Sütaş tarafından haksız olarak sendika üyeliğinden dolayı işten çıkartıldıklarına, bu sebeple işe iade edilmelerine ve Sütaş'ın her bir işçiye ayrı ayrı tazminat olarak 12 aylık brüt ücretleri tutarında sendikal tazminat ödemesine, ayrıca boşta geçen 4 aylık süreler için de işçilerin net ücretlerinin ödenmesine hükmetmiştir” denildi.EYLEMLERİ ÇOK KONUŞULMUŞTU

TEKGIDA-İş sendikasının Sütaş'taki eylemi geçen sene haziran ayında Türkiye'nin gündemindeydi. Bazı işçilerin e-devlet şifrelerinin alındığı iddiaları gündeme gelirken, en son eylem yapan işçilerin bulundukları alana hayvan dışkısı döktürüldüğü gündeme gelmişti. Olayın ardından dönemin TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz istifa etmişti.

(İHA)

 


Etiketler: İşçilerin  Yargı  Zaferi  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER