ışid mağduru hayatını kaybetti

IŞİD MAĞDURU HAYATINI KAYBETTİ

Suriye’de IŞİD’in bombalı saldırısında yaralanan ve Gaziantep’te tedavi gören Suriyeli, hayatını kaybetti.

Tarih : 17 Ocak 2015, 16:24
Puan Ver : Işid Mağduru Hayatını Kaybetti(7/10)3


Suriye'de IŞİD'in bombalı saldırısında yaralanan ve Gaziantep'te tedavi gören Suriyeli, hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, ailesini Türkiye'ye bıraktıktan sonra evine geri dönen Suriyeli Renaz Muhammed (27), IŞİD saldırısında patlayan bomba nedeniyle ağır yaralandı. Sınırdan geçirilerek Gaziantep'te bulunan özel bir hastaneye getirilen ve yoğun bakıma alınan Renaz, 6 gün kaldığı yoğun bakımda hayatını kaybetti.

İddiaya göre, annesini ve kız kardeşini Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine bıraktıktan sonra ailesine ait eşyaların yağmalanmaması için evine dönen Renaz, yattığı sırada evine isabet eden bombanın etkisiyle beton yığınlarının arasında kalarak yaralandı. Ambulansla ilk önce Suruç Devlet Hastanesi'ne, daha sonra ise Gaziantep'te bulunan özel bir hastaneye kaldırılan Renaz, iç kanama geçirdiği için yoğun bakım ünitesine alındı. Yaklaşık 6 gündür yoğun bakımda olan Renaz, dün gece hayatını kaybetti. Gaziantep Adli Tıp morguna kaldırılan cenaze, yapılan otopsinin ardından Suriye'den ve Suruç'tan gelen yakınlarına teslim edildi.ANNE VE KIZ KARDEŞİ SİNİR KRİZLERİ GEÇİRDİ

Renaz'ın hayatını kaybettiğini duyan yakınları Gaziantep Adli Tıp morguna geldi. Burada cenazeyi almak için bekleyen yakınları gözyaşlarını tutamazken, Renazı'ın annesi ve kız kardeşi sinir krizleri geçirdi. Anne ve kız kardeşi yakınları teselli etmeye çalıştı. Cenaze, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla Suriye'ye gönderildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

(İHA)

 


Etiketler: Işid  Mağduru  Hayatını  Kaybetti  Gaziantep  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER