İSİM VERMEDEN KILIÇDAROĞLU'NU ELEŞTİRDİ


İSİM VERMEDEN KILIÇDAROĞLU'NU ELEŞTİRDİ
Tarih : 27 Mart 2015, 15:42
Puan Ver : İsim Vermeden Kılıçdaroğlu'nu Eleştirdi(7/10)3


Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden, ‘emeklilere iki maaş prim' vaadinde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, 'Ben millete gidin diyorum, onlar notere gidiyor. Siyasette sözünüzün değeri itibarınız kadardır' dedi.

Karabük'te toplu açılış töreninde halka hitap eden Erdoğan, ‘emeklilere iki maaş prim' vaadinde bulunan ve CHP'nin iktidar olması durumunda bu vaadi yerine getiremezse istifa edeceğine dair noterden taahhütname alan Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Birileri meseleyi yanlış anlamış. 'Ben proje üretin, millete gidin' diyorum, onlar notere gidiyor. Siyasette sözünüzün değeri itibarınız kadardır' diye konuştu.

Erdoğan, çözüm sürecini kendisinin başlattığını hatırlattı ve terör örgütüne silah bırakma çağrısını yineledi. Cumhurbaşkanı, 'Ellerindeki silahları gömsünler.

Ellerinde silahla çözüm olmaz. Halkımızı silahla tehdit ederek parlamentoya girmek, demokrasi değildir' diye konuştu.

Bir partinin tarafı olmadığını milletin tarafı olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, paralel yapıyla mücadelede de sıkıntı görürse duruma müdahale edeceğini ifade etti.

Erdoğan, 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için, yeni anayasa ve başkanlık sistemi için 400 vekil çağrısını da tekrarladı.

(İHA)

 


Etiketler: İsim  Vermeden  Kılıçdaroğlu  Nu  Eleştirdi  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER