'islamafobia ateşine odun taşımaya kalkışmaz'

'İSLAMAFOBİA ATEŞİNE ODUN TAŞIMAYA KALKIŞMAZ'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fransa’da yapılan terör saldırısını kınayarak, 'Umarız hiç kimse bu saldırı nedeniyle Avrupa’da yükselen ırkçılık, göçmen düşmanlığı ve İslamafobia ateşine odun taşımaya kalkışmaz' dedi.

Tarih : 07 Ocak 2015, 17:54
Puan Ver : 'islamafobia Ateşine Odun Taşımaya Kalkışmaz'(10/10)6


Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Fransa'da yapılan terör saldırısını kınayarak, 'Umarız hiç kimse bu saldırı nedeniyle Avrupa'da yükselen ırkçılık, göçmen düşmanlığı ve İslamafobia ateşine odun taşımaya kalkışmaz' dedi.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Fransa'nın başkenti Paris'te Charlie Hebdo dergisine yapılan terör saldırısına ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabı üzerinden bir mesaj yayınladı. Kurtulmuş, 'Bugün Paris'te meydana gelen saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve Fransız halkına başsağlığı dilerim. Nerede gerçekleşirse gerçekleşsin ve kimler tarafından yapılırsa yapılsın, masum ve silahsız insanlara yapılan her türlü saldırıyı kınıyorum' dedi.

Bu tür eylemlere dezenformasyon ve manipülasyon içeren bilgi ve haberlerin dışına çıkarak bakmak gerektiğini belirten Kurtulmuş, 'Gerçek nedenleri ve müsebbipleri ayırt edecek bir aklı selimle olaylara bakmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Avrupa ve Fransa'daki Müslüman toplulukların da bu olaya sağduyu ve teenni ile yaklaşmasını ümit ve tavsiye ediyoruz. Umarız hiç kimse bu saldırı nedeniyle Avrupa'da yükselen ırkçılık, göçmen düşmanlığı ve İslamafobia ateşine odun taşımaya kalkışmaz' ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler:   İslamafobia  Ateşine  Odun  Taşımaya  Kalkışmaz    Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER