istanbul valisi sahte hesap konusunda uyardı

İSTANBUL VALİSİ SAHTE HESAP KONUSUNDA UYARDI

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Büyükşehir Belediye Bakanı Kadir Topbaş, AKOM’da düzenledikleri basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Tarih : 18 Şubat 2015, 13:12
Puan Ver : İstanbul Valisi Sahte Hesap Konusunda Uyardı(6/10)2


İstanbul Valisi Vasip Şahin, vatandaşlara sahte sosyal medya hesabı uyarısında bulunarak, 'Maalesef sahte hesaplar açılarak bizim adımıza tatiller yapabiliyor. Bunu da önlemek lazım. Özellikle bizim kendi hesaplarımız var. Onun dışındaki hesapların dikkate alınmamasını rica ediyorum” dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Büyükşehir Belediye Bakanı Kadir Topbaş, AKOM'da düzenledikleri basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dün Haramidere civarında metrobüs seferlerinde yaşanan sıkıntının sorulması üzerine, “En çok yoğunluk çalışmaları sürdürdüğümüz hat metrobüs hattıdır. Biraz önce bahsettim. Ani bastıran tipiler halinde gelen yağışlar 5 dakika içerisinde orada sıkıntı yaşatmakta. Haramidere meyilli bir arazi. Tırmanma noktasında sıkıntı çekilebiliyor. Araçlarımızın tamamında tedbirler aldık, lastikleri düzenledik. Gereken müdahale yapılıyor ama bazı yoğun kar bastırmalarında sıkıntı yaşanabiliyor. Dün Haramidere'de 20 dakika bir sıkıntı yaşandı. Geçiciydi” ifadelerini kullandı. Topbaş, ticari araçlar için zorunlu hale getirilen kar lastiği uygulamasının özel araçları da kapsaması gerektiğini vurguladı.

Vali Şahin ise, gazeteci Nuh Köklü'nün öldürülmesine ilişkin bir soru üzerine, “Olay çok yeni. Arkadaşlarımız detayları ile araştırıyor. Basına intikal eden ifadeler var. Bunlar dışında olayın arkasında sebepler var mı onları da arkadaşlarımız değerlendirecekler. Adli bir soruşturma konusu bu. Detaylarıyla ortaya çıktığınca konuşmak daha doğru olur” dedi.

Vasip Şahin, Twitter'dan sahte hesap uyarısında da bulunarak, “Sosyal medyayı da kullanmaya çalışıyoruz. Maalesef sahte hesaplar açılarak bizim adımıza tatiller yapabiliyor. Bunu da önlemek lazım. Özellikle bizim kendi hesaplarımız var. Onun dışındaki hesapların dikkate alınmamasını rica ediyorum” şeklinde konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: İstanbul  Valisi  Sahte  Hesap  Konusunda  Uyardı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER