istanbul'da sgk'yı dolandıran ilaç çetesine operasyon

İSTANBUL'DA SGK'YI DOLANDIRAN İLAÇ ÇETESİNE OPERASYON

Eczane deposuna yapılan baskında kayıt dışı olduğu belirlenen astım, kanser ve organ naklinde kullanılan 952 kutu ilaç ele geçirildi.

Tarih : 04 Şubat 2015, 13:39
Puan Ver : İstanbul'da Sgk'yı Dolandıran İlaç Çetesine Operasyon(10/10)6


Beykoz'da Sosyal Güvenlik Kurumu'nu dolandıran ilaç çetesine yönelik operasyon düzenlendi. Eczane deposuna yapılan baskında kayıt dışı olduğu belirlenen astım, kanser ve organ naklinde kullanılan 952 kutu ilaç ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri aldıkları bir ihbar üzerine Beykoz Paşabahçe Mahallesi'nde bulunan bir eczane deposuna baskın düzenledi. Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri ile İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri düzenlenen operasyonda kayıt dışı ve hastaların reçetesinde bulunduğu halde verilmediği iddia edilen astım, kanser ve organ naklinde kullanılan toplam 952 kutu ilaç ele geçirdi. Operasyonda zanlıların Sosyal Güvenlik Kurumu'nu da düzenledikleri hileli reçetelerle dolandırdıkları, söz konusu vatandaşlar tarafından alınmayan ve depoda saklanılan ilaçların reçeteleriyle SGK'ya gidip reçetelerin karşılığı olan parayı aldıkları belirlendi. Bunun yanı sıra hasta kişiler adına habersiz bir şekilde düzenlenmiş reçetelerin karşılığı olan ilaçların eczanenin soğuk deposunda aylardır bekletildiği ortaya çıktı.KOMİK SAVUNMA

Eczane sahibinin, soğuk hava deposunda 9 aydır bekletilen ilaçlarla ilgili, “vatandaşların kullanmadığı ilaçları bize geri getirdiği'' diyerek kendisini savunduğu illeri sürüldü.

İlaçların saklanması için gereken koşulları taşımadığı belirlenen eczane deposunun sahibi ve kalfası yakalanarak gözaltına alındı. Zanlılar adliyeye sevk edilirken SGK'nın da konuyla ilgili inceleme başlattığı bildirildi. 

(İHA)

 


Etiketler: İstanbul  Da  Sgk    Dolandıran  İlaç  Çetesine  Operasyon  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER