İSTANBUL'DA TRAFİK FELÇ !


İSTANBUL'DA TRAFİK FELÇ !
Tarih : 18 Şubat 2015, 14:09
Puan Ver : İstanbul'da Trafik Felç !(8/10)4


İstanbul'da kar yağışı etkisini sürdürüyor. TEM Otoyolu Dudullu girişinde TIR'ların kayması sonucu araçlar yolda kalırken, trafik durma noktasına geldi. Oto tamircilerinde ise yoğunluk oluştu.

Kar yağışı trafiği olumsuz yönde etkilemeye devam ederken, Anadolu yakasında TEM Otoyolunda trafik durma noktasında geldi. Özellikle bazı girişlerde araçların kayması üzerine birçok araç yolda kaldı. TEM Otoyolu Dudullu girişinde ise iki TIR'ın kayarak yolu kapatması nedeniyle araçlar yolda kaldı. Otomobiller TIR'ların yanından vatandaşların yardımı ile çıkarılırken, büyük araçlar geçemedi. Yolda yaşanan kayma nedeniyle ilerleyemeyen bazı otomobil sürücüleri ise zincir takmak için harekete geçti. Zincir takan bir sürücü, “Yolda kayma var. Tekerler de iyi değil. O yüzden yolda kaldık” şeklinde konuştu.

TEM Otoyolu Ankara istikametinde araçlar güçlükle ilerliyor.OTO TAMİRCİLERİNDE “KAR” HAREKETLİLİĞİ

İstanbul'da iki günden beri etkisini sürdüren yoğun kar yağışı nedeniyle kent genelinde yüzlerce kaza meydana geldi. Kazaya karışan araçlarını tamir ettirmek isteyen sürücülerse, oto bakım servislerine akın etti. Yoğun taleplere yetişmekte güçlük çeken oto bakım servisleri ise gece geç saatlere kadar mesai yaparak, müşterilere hizmet veriyor.

İki günden beri yoğun taleple karşılaştıklarını belirten Ramazan Karataş, “Dünden beri bize gelen 30 araç var. Biz bunlara yetişmekte zorlanıyoruz. Müşterilerimiz de mağdur olmasın diye uğraşıyoruz ama hava şartları çok kötü. Telefonlarımız bile durmuyor. Müşteriler mağdur olmasın diye gece saat 02.00'ye kadar çalışıyoruz” dedi.

İşlerin zamanında bitirilebilmesi için vardiya sistemiyle çalıştıklarını söyleyen Sedat Doğan ise, “Yoğun olarak çalışıyoruz ama şuan yetiştiremiyoruz. Ustalarımızı vardiyalı olarak çalıştırıyoruz. Kaza yapıp gelen araçlar genelde hafif araçlar oluyor. Kar nedeniyle hakimiyetlerini kaybediyorlar ve kazaya sebep oluyor” diye konuştu.

Kaza yapan araç sahipleri, araçlarını tamir ettirmek için oto tamircilerinde sıraya girdi. Kaza yapan Zeynel Bağdatlı, “Kardan etkilendik. Haramidere mevkiinden aşağı inerken aracım kaydı ve başka bir araca çarptım. Şimdi de buraya getirdim yaptırmak için. Arabamın ön tarafı komple gitti. Ustalarımız inşallah yapacak” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: İstanbul  Da  Trafik  Felç    İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER