istanbul'un göbeğinde trafiği tehlikeye atmışlardı

İSTANBUL'UN GÖBEĞİNDE TRAFİĞİ TEHLİKEYE ATMIŞLARDI

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği, geçtiğimiz gün bir televizyon kanalında yayınlanan görüntüler üzerine inceleme başlattı.

Tarih : 03 Şubat 2015, 18:48
Puan Ver : İstanbul'un Göbeğinde Trafiği Tehlikeye Atmışlardı(5/10)1


Beyoğlu Dolapdere'de seyir halindeki bir aracın arkasına tutunarak trafiği tehlikeye sokan 2 Suriyeli çocuk ile araç sürücüsü gözaltına alındı. Para cezası alan 3 kişi daha sonra serbest bırakıldı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği, geçtiğimiz gün bir televizyon kanalında yayınlanan görüntüler üzerine inceleme başlattı. Bir otomobilin arkasına asılan 2 çocuğun oluşturduğu tehlikeli görüntülerden yola çıkan polis, aracını plakasını tespit ettikten sonra olaya konu olan şüphelileri gözaltına aldı.

Gayrettepe'de bulunan Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne götürülen şahıslardan araç şoförüne 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 65. Maddesi olan “Gabari dışı yük yüklemek, taşınan yük üzerine veya araç dışına yolcu bindirmek” gereğince ve trafiği tehlikeye düşürmek suçlarından 731 TL para cezası kesildi. Gözaltına alınan Suriye uyruklu 2 çocuğa ise 176'şer TL para cezası kesilerek serbest bırakıldı.

Öte yandan şoför Rauf Ö.'nün Suriyeli 2 çocuğu Dolapdere'deki iş yerinde yanında çalıştırdığı ve araç içerisinde yer olmadığı için çocukların aracın arkasına tutunarak eve gitmek üzere yola çıktığı iddia edildi.

Emniyet çıkışında konuşan şoför Rauf Ö., çocukları tanımadığını iddia ederek, “Görmemiştim. Haberim olsaydı zaten onları bırakmazdım. Sonra haberim oldu, hemen indirdim. Yanlış bir şey olduğunu ben biliyorum. Işıklarda fark ettim hatta inmelerini ben söyledim. Fark eder etmez inin dedim” dedi.

Çocuklar ise yapıkları davranıştan dolayı özür dileyerek çok pişman olduklarını ifade ettiler.

(İHA)

 


Etiketler: İstanbul  Un  Göbeğinde  Trafiği  Tehlikeye  Atmışlardı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER