işte app store'dan kaldırılacak olan kategori

İŞTE APP STORE'DAN KALDIRILACAK OLAN KATEGORİ

Uygulamaları ve Oyunları ücretsiz ya da belirli fiyatlarla alabildiğiniz App Store uygulama marketinden bir kategorinin kaldırılması için karar alındı.

Tarih : 24 Mart 2015, 09:36
Puan Ver : İşte App Store'dan Kaldırılacak Olan Kategori(0/10)0


Uygulamaları ve Oyunları ücretsiz ya da belirli fiyatlarla alabildiğiniz App Store uygulama marketinden bir kategorinin kaldırılması için karar alındı.

iOS işletim sistemi için uygulama ve oyun indirme marketi olan App Storeiçin yeni bir karar alında. Belirlenen karar ile App Store'dan bir kategori kaldırılıyor. Şirket iOS yazılım güncellemeleri içerisinde entegre olarak gelen Antivirüs eklentilerini gereksiz olduğu gerekçesiyle kaldırma kararı aldı.Cupertino merkezli dünya devi Apple almış olduğu bu kararı sosyal medya hesapları ve resmi blogunda kullanıcıları için paylaştı. Şirketin bu konuda ki açıklaması da gayet mantıklı. Apple'a göre 3. parti uygulamaları gereksiz. App Store‘da yer alan Anti-Malware ve Anti-Virüs uygulamalarının iOS 8.2 ve sonrası için gereksiz olduğunu dile getiren şirket bunların kullanıcıları yanılttığını ve haksız kazançlara teşvik ettiğini bildirdi. Açıklamasının sonunda kategorinin uygulama kütüphanesinden silineceğini söyledi. Şirket bu kararı daha önceden de almış ve fakat ertelemişti. Kararın uygulanması için de iOS 8.3'n Beta sürümlerinin beklendiği açıklandı.Microsoft'tan Kötü Haber Geldi
Etiketler: İşte  App  Store  Dan  Kaldırılacak  Olan  Kategori    haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER