işte tam bir hayvansever

İŞTE TAM BİR HAYVANSEVER

Kar altında yiyecek bulmakta zorlanan sokak köpeklerini etle besleyen hayvansever, toplumun ancak merhamet ve cömertlikle düzeleceğine inandığını söyledi.

Tarih : 06 Ocak 2015, 12:36
Puan Ver : İşte Tam Bir Hayvansever(6/10)2


Balıkesir'de, kendini adeta sokak hayvanlarına adayan hayvansever vatandaş, kar yağışının etkili olduğu şehirde sokak köpeklerini unutmadı. Kar altında yiyecek bulmakta zorlanan sokak köpeklerini etle besleyen hayvansever, toplumun ancak merhamet ve cömertlikle düzeleceğine inandığını söyledi.

Balıkesir'de yıllardır sokak hayvanlarını besleyen Mustafa Dinçer, muhtaç hayvanlara yazın bunaltıcı sıcağında su, kışın ise yemek veriyor. Esnaflık yapan Dinçer, hayatı boyunca hayvanlara yaz kış baktığını ifade ederek, 'Kışın hayvanların durumu daha da zor olduğu için bütün insanların aynı şekilde bakması gerekiyor. Bu Allah'ın emri. Kışın hayvanlar insanlar gibi yemek bulamazlar. Bulamadıkları için de bizlerin yardımcı olması gerekiyor. Ben bu vazifeyi Allah'ın emri olduğu için diğer vatandaşları da duyarlı olmaya çağırıyorum. Vatandaşların bilhassa kışın hayvanlara bakmak için ne gerekiyorsa, en azından artan yiyecekleri sokakların arasına, çöp bidonlarının altına koymaları gerekiyor. Dünyaya bir kere geliniyor, bir daha gelmeyeceğimiz için bu fırsatı değerlendirmemiz lazım. Toplum ancak böyle düzelir, merhametle, cömertlikle, paylaşmakla düzelir. İnsanlar en azından ekmek bulabilirler, suyu da var, ancak hayvanlar ikisini de bulamadığı gibi bir de hastalıkları var. Bunları da düşünmemiz lazım. Düşündüğümüz zaman gerçek insan sıfatına gireriz' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: İşte  Tam  Bir  Hayvansever  Balıkesir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER