itü ayazağa üst geçidi kaldırıldı

İTÜ AYAZAĞA ÜST GEÇİDİ KALDIRILDI

stanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatı ile ana arterler üzerinde bulunan yaya üst geçitleri kaldırılmaya devam ediyor.

Tarih : 05 Ocak 2015, 13:03
Puan Ver : İtü Ayazağa Üst Geçidi Kaldırıldı(10/10)6


Büyükdere Caddesi üzerinde bulunan İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu önündeki yaya üst geçidi kaldırıldı. Yayaların geçişleri daha önce olduğu gibi metro alt geçidi ile sağlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatı ile ana arterler üzerinde bulunan yaya üst geçitleri kaldırılmaya devam ediyor. Yayaların rahat geçişlerini sağlayabilmek amacıyla Sirkeci ve Pertevniyal üst geçitlerinin ardından İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu önündeki yaya üst geçidi kaldırıldı.

Yaklaşık 100 ton ağırlığındaki üst geçidin söküm çalışmaları 3 Ocak 2015 Cumartesi gece yarısı başladı. İki etap şeklinde yapılan çalışmaların birinci etabı sabaha kadar sürdü. İlk gece ana yürüme yolu ve kolonlar söküldü. Pazar gece yarısı başlayan ikinci etap çalışmalarında ise köprünün kalan parçaları kaldırıldı.YAYA GEÇİŞLERİ METRO ALT GEÇİDİ İLE SAĞLANIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, söz konusu bölgede İTÜ Ayazağa Metro İstasyonu alt geçidi bulunduğu için yaya üst geçidinin kaldırılmasının ardından yayaların geçişlerinde herhangi bir aksama olmuyor. Yayalar metro alt geçidi ile kolaylıkla geçişlerini sağlıyor. Köprünün güvenli bir şekilde söküm ve kaldırılma çalışmaları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapıldı.

(İHA)

 


Etiketler: İtü  Ayazağa  Üst  Geçidi  Kaldırıldı  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER