izmir'de 'müzik yükseliyor'

İZMİR'DE 'MÜZİK YÜKSELİYOR'

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve İzmirlilerin ilgiyle izlediği Yeniden Sinematek gösterimlerinde bu ay Elvis Presley, John Lennon, George Harrison, Ringo Star, Paul McCartney ve Liza Mineli gibi dünyaca ünlü şarkıcıların unutulmaz filmleri var.

Tarih : 05 Şubat 2015, 17:09
Puan Ver : İzmir'de 'müzik Yükseliyor'(9/10)5


İzmir'de ‘Yeniden Sinematek' gösterimleri, Şubat ayında “Müzik Yükseliyor” başlığı altında dört muhteşem film ile sürecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve İzmirlilerin ilgiyle izlediği Yeniden Sinematek gösterimlerinde bu ay Elvis Presley, John Lennon, George Harrison, Ringo Star, Paul McCartney ve Liza Mineli gibi dünyaca ünlü şarkıcıların unutulmaz filmleri var. İlk gösterim 6 Şubat 2015 Cuma günü, başrollerini rock müziğinin unutulmaz yıldızı Elvis Presley, Judy Tyler ve Mickey Shaughnessy'nin paylaştığı ve yönetmenliğini Richard Thorpe'nin yaptığı “Şarkıcılar Kralı” adlı film ile yapılacak. 7 Şubat'ta Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde saat 19.00'da gerçekleştirilecek kapanış konseri, piyano yarışmasının ödül töreni ve iki gün sürecek eğitim ile festival 9 Şubatta son bulacak.

(İHA)

 


Etiketler: İzmir  De    Müzik  Yükseliyor    İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER