izmir'de 'naklen nikah' dönemi

İZMİR'DE 'NAKLEN NİKAH' DÖNEMİ

Karşıyaka Nikah Salonu’na kurulan kamera ve internet sistemi sayesinde, nikahta bulunamayanlar da internet üzerinden törene tanıklık edebilecek.

Tarih : 11 Ocak 2015, 11:18
Puan Ver : İzmir'de 'naklen Nikah' Dönemi(7/10)3


Karşıyaka'da dünya evine giren çiftler ile uzakta oldukları için bu mutlu güne katılamayan yakınlarını buluşturmak isteyen Karşıyaka Belediyesi, Naklen Nikah uygulaması başlattı. Karşıyaka Nikah Salonu'na kurulan kamera ve internet sistemi sayesinde, nikahta bulunamayanlar da internet üzerinden törene tanıklık edebilecek.

Karşıyaka Belediyesi, Naklen Nikah uygulaması başlattı. Karşıyaka Nikah Salonu'na kurulan kamera ve internet sistemi sayesinde, evlenen çiftlerin, salonda bulunamayan yakınlarının da internet üzerinden nikahı sesli ve görüntülü olarak takip etmeleri amaçlandı.UZAKTAKİLER İZLEYEBİLECEK

Şubat ayı itibariyle hizmete geçecek olan uygulama kapsamında, nikah başvurusu yapan çiftlere Karşıyaka Belediyesi resmi web sitesi üzerinde oluşturulan link verilecek. Çiftlerin, nikah salonuna gelemeyecek olan yakınları, bu linke tıklayarak nikah törenini bulundukları yerden izleyebilecek. İstek olduğu takdirde, diğer nikah ve düğün salonları için de benzer uygulama yapılabilecek.“KÜÇÜK DOKUNUŞLAR, BÜYÜK MUTLULUKLAR”

Küçük dokunuşlarla büyük mutluluklar oluşturmaya çalıştıklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Nikah törenleri önemlidir ve bazen çok sevdiğimiz insanlar, işleri ya da uzakta olmaları nedeniyle orada bulunamazlar. Bu durumun her iki tarafı da üzdüğü düşüncesiyle, sorunu ortadan bir nebze de olsa kaldırmak istedik” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: İzmir  De    Naklen  Nikah    Dönemi  İzmir  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER