japon gazeteci için istanbul'da tören

JAPON GAZETECİ İÇİN İSTANBUL'DA TÖREN

Uçak saatine kadar Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu’nda bekletilen Japon gazeteci Takaya’nın (46) cenazesi, akşam saatlerinde cenaze nakil hizmetleri veren bir firmanın görevlileri tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak GAP Havaalanı’na götürüldü.

Tarih : 30 Ocak 2015, 19:39
Puan Ver : Japon Gazeteci İçin İstanbul'da Tören(9/10)5


Şanlıurfa'daki trafik kazasında hayatını kaybeden Japon kadın gazeteci Kazumi Takaya'nın cenazesi, tarifeli uçakla İstanbul'a götürüldü. Takaya'nın cenazesi yarın İstanbul'daki töreninin ardından Japonya'ya gönderilecek.

Uçak saatine kadar Şanlıurfa Adli Tıp Kurumu'nda bekletilen Japon gazeteci Takaya'nın (46) cenazesi, akşam saatlerinde cenaze nakil hizmetleri veren bir firmanın görevlileri tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alınarak GAP Havaalanı'na götürüldü. Beraberinde Japonya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde görevli 2 kişiyle kente gelen gazeteci Kazumi Takaya'nın eşi Hisashi Takaya'nın ise cenazeyi GAP Havaalanı'nda beklediği ve aynı uçakla İstanbul'a gideceği öğrenildi.

Bu arada, Kazumi Takaya için yarın İstanbul'da düzenlenecek törenin ardından defnedilmek üzere cenazenin Japonya'ya gönderileceği belirtildi.

(İHA)

 


Etiketler: Japon  Gazeteci  İçin  İstanbul  Da  Tören  Şanlıurfa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER