japon gazetecilerin bekleyişi sürüyor

JAPON GAZETECİLERİN BEKLEYİŞİ SÜRÜYOR

Suriye’de kaçırılan Japon gazeteci Kenji Goto Jogo’nun teslim edilmesi için IŞİD’in istediği fidye ve takas tekliflerinin kabul edildiği haberleri üzerine japon gazeteciler, Akçakale Sınır Kapısı’na akın etmişti.

Tarih : 29 Ocak 2015, 12:27
Puan Ver : Japon Gazetecilerin Bekleyişi Sürüyor(5/10)1


IŞİD'in kaçırdığı Japon gazeteci için istenen fidye ve takas teklifinin kabul edildiği haberleri üzerine Akçakale Sınır Kapısı'na gelen Japon gazetecilerin bekleyişi sürüyor.

Suriye'de kaçırılan Japon gazeteci Kenji Goto Jogo'nun teslim edilmesi için IŞİD'in istediği fidye ve takas tekliflerinin kabul edildiği haberleri üzerine japon gazeteciler, Akçakale Sınır Kapısı'na akın etmişti. Akçakaleli vatandaşlar, gelişmeleri Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinden takip eden japon gazetecilere yoğun ilgi gösteriyor. İlçe halkı Türkçe bilen Japonlarla sohbet ederken, olayı fırsata çeviren çocuklar ise başta Japonlar olmak üzere yerli ve yabancı gazetecilere su satmak için adeta yarışıyor. Bazı Japonların Türkçe bilmemesi nedeniyle iletişim kurmakta zorlandıklarını anlatan çocuklar, işlerin pek iyi olmadığını söyledi.

Haber bültenleri için bölgede bilgi toplayan ve görüntü çeken Japon gazeteciler, görüntülerini geçmek ve canlı yayın yapmak için İHA'ya yoğun ilgi gösterdi.

Bölgede Japon gazetecilerin yanı sıra, çok sayıda yerli ve yabancı basın mensubu da gelişmeleri canlı yayın araçları ile takip ediyor.

(İHA)

 


Etiketler: Japon  Gazetecilerin  Bekleyişi  Sürüyor  Şanlıurfa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER