japon medyası bu ilde üs kurdu

JAPON MEDYASI BU İLDE ÜS KURDU

IŞİD tarafından esir tutulan 2 Japon Gazeteci ile ilgili gelişmeleri takip etmek üzere onlarca Japon Gazeteci Kilis’in Öncüpınar Sınır Kapısı çevresine üs kurarak gelişmeleri gece gündüz demeden canlı yayında ülkelerine aktarıyor.

Tarih : 23 Ocak 2015, 13:51
Puan Ver : Japon Medyası Bu İlde Üs Kurdu(10/10)6


Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı ve çevresinde kamp kuran Japon gazeteciler, Suriye'de kaçırılan Japon meslektaşları ile ilgili gelişmeleri dünyaya duyurmak için adeta üs kurdu.

IŞİD tarafından esir tutulan 2 Japon Gazeteci ile ilgili gelişmeleri takip etmek üzere onlarca Japon Gazeteci Kilis'in Öncüpınar Sınır Kapısı çevresine üs kurarak gelişmeleri gece gündüz demeden canlı yayında ülkelerine aktarıyor. Saat başı canlı ülkelerindeki televizyon kuruluşlarına canlı yayında bağlanarak Suriye'de kaçırılan Japon meslektaşları ile ilgili gelişmeleri aktarıyor. Japon gazeteciler, ülkelerindeki televizyon kuruluşlarındaki tartışma programlarına da katılarak gelişmeleri sınır hattında aktarıyor. Öncüpınar Sınır Kapısı adete Japon gazetecilerin üstü haline gelirken, bir çok Japon kanalı dönüşümlü olarak muhabirlerine bağlanarak son dakika bilgilerini aktarıyor.

(İHA)

 


Etiketler: Japon  Medyası  Bu  İlde  Üs  Kurdu  Kilis  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER