'KABATAŞ TACİZİ' İLE İLGİLİ SERT KONUŞTU


'KABATAŞ TACİZİ' İLE İLGİLİ SERT KONUŞTU
Tarih : 06 Mart 2015, 12:18
Puan Ver : 'kabataş Tacizi' İle İlgili Sert Konuştu(6/10)2


Gezi Parkı olayları sırasında Kabataş'ta tacize uğrayan başörtülü kadınla ilgili spekülasyonlara değinerek, 'Tacize uğrayan kadına değil, kıyafetine bakanlar var ya asıl ayrımcı onlar' dedi.

Türk Metal Sendikası Kadın İşçiler Kurultayında konuşan Erdoğan, başörtüsüne yasak getirenlerin, kadını ve kadın haklarını ağzına almaya hakkı olmadığını belirterek, 'Kadının ötekileştirilmesi budur” diye konuştu.

Erdoğan, kadını Allah'ın emaneti olarak görmenin kadına karşı ayrımcılık olmadığını, bilakis kadınları yüceltmek olduğunu da vurguladı. Cumhurbaşkanı, 'Bu kadını baş tacı etmek, yüceltmektir. Ben anasının ayaklarının altını öpen bir evladım. Anacığım ayağını çekerdi, ben zorla öperdim. 'Benden cennetin kokusunu mu esirgiyorsun' derdim' ifadelerini kullandı.KABATAŞ'TAKİ TACİZLE İLGİLİ KONUŞTU

Erdoğan'ın gündeminde, Kabataş'ta tacize uğrayan başörtülü kadınla ilgili son günlerde yapılan spekülasyonlar da vardı.

Bu tacizi yapanlara kimsenin bir şey demediğini kaydeden Erdoğan,' Vicdansızca o kadının üzerine gitmeye başladılar. 'Müftünün karısıyım' diye istismar yapanlara kimse bir şey yapmadı. Demek ki bunlar için önemli olan kadın değil, sadece bazı kadınlar. Tacize uğrayan kadına değil kıyafetine bakanlar var ya asıl ayrımcı onlar' dedi.

(İHA)

 


Etiketler:   Kabataş  Tacizi    İle  İlgili  Sert  Konuştu  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER