kadıköy'de 'apo'lu-atatürk'lü' alevi mitingi

KADIKÖY'DE 'APO'LU-ATATÜRK'LÜ' ALEVİ MİTİNGİ

Alevi Bektaşı Federasyonu, Alevi Dernekleri Federasyonu, Alevi Vakıflar Federasyonu, Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri ve Eğitim-Sen tarafından Kadıköy Meydanı’nda düzenlenen ‘Alevi Birliği Mitingi’ne binlerce kişi katıldı. Mitinge katılan Aleviler pankart açarak slogan attı.

Tarih : 08 Şubat 2015, 16:30
Puan Ver : Kadıköy'de 'apo'lu-Atatürk'lü' Alevi Mitingi(5/10)1


Kadıköy'de düzenlenen ‘Alevi Birlik Mitingi'nde bir araya gelen binlerce Alevi, slogan atarak birlik mesajı verdi.

Alevi Bektaşı Federasyonu, Alevi Dernekleri Federasyonu, Alevi Vakıflar Federasyonu, Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri ve Eğitim-Sen tarafından Kadıköy Meydanı'nda düzenlenen ‘Alevi Birliği Mitingi'ne binlerce kişi katıldı. Mitinge katılan Aleviler pankart açarak slogan attı. Aleviler, sorunların çözülmesi için zorunlu din dersleri ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kaldırılmasını istedi.

Mitingde katılımcı dernekler adına ortak bir açıklama yapan Alevi Bektaşi Federasyonu Başkan Yardımcısı Baki Düzgün, “Türkiye'yi tek tip haline getirmeye çalışan siyasi iktidara karşı, çok inançlı, çok kimlikli Türkiye halkları olarak yok sayılan bütün inançların ve kimliklerin talepleri karşılanan kadar mücadelemiz kesintisiz sürdüreceğimiz bilinmelidir” dedi.

Miting sanatçıların söylediği türkülerle sona erdi.

(İHA)

 


Etiketler: Kadıköy  De    Apo  Lu-Atatürk      Alevi  Mitingi  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER