kadınlar lokali için çalışmalar başladı

KADINLAR LOKALİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte yaşayan bayanların güzel vakit geçirebilmeleri için Kadınlar Lokali Projesi’ne start verdiklerini belirtti.

Tarih : 05 Ocak 2015, 18:12
Puan Ver : Kadınlar Lokali İçin Çalışmalar Başladı(7/10)3


Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte yaşayan bayanların güzel vakit geçirebilmeleri için Kadınlar Lokali Projesi'ne start verdiklerini belirtti.

Belediye Zabıta Amirliğinin bulunduğu binanın kadınlar için yeniden dizayn edileceğini kaydeden Başkan Cahan, bu sayede bayanlar için sosyal bir mekanın daha kazandırılmış olacağını dile getirdi. Mekanın işlevsel olarak bayanların arzuladığı bir çalışma mekanizmasında olacağını aktaran Cahan, “İlimizde sosyal projeler ile kentimize kazanımlar sağlamak adına çalışmalarımız devam etmektedir. Her yaş kesiminden herkese hitap edecek projeler ile kentimizde mutlu insanları ortaya çıkarmak niyetindeyiz. Kadınlarımız da bu bağlamda bizler için son derece değerlidir. Bu nedenle şu an Zabıta Müdürlüğümüzün olduğu binayı sadece bayanlarımızın kullanımına tahsis edeceğiz. Burada bayanlarımız kendi aralarında yaptıkları günlerden, mesleki kurslara kadar birçok kazanç elde edecek” dedi. Projenin hayata geçmesi için çalışmaların sürdüğünün altını çizen Başkan Cahan, bayanların beklentilerini ve nasıl görmek istedikleri konusunda da sürekli kentte yaşayanlar ile istişare içinde olduklarını anlattı. Aynı bölgede bulunan Milli Egemenlik Parkı'nda da kısa sürede projeler ile değişimi başlatacaklarını ilete Cahan, “Şu an Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak hizmet veren hastanemizin hemen arkasında yer alan parkımız yeşili ve doğası ile vatandaşlarımızın rağbet ettiği alanlardan birisidir. Biz bu alanın hak ettiği gibi olması ve hemşehrilerimizin daha iyi faydalanması için yolumuzda ilerleyeceğiz” ifadesini kullandı.

'BAYANLARIMIZ GÜZEL VAKİT GEÇİRECEK'

Uşak'ta yaşayan bayanların kendilerine sağlanan yeni sosyal alanlar ile mutlu olacağına işaret eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “İlimizin gelişmesi ve değişmesi için projelerimize durmaksızın yön veriyoruz. Çalışmalarımız ile yakın zamanda temellerini atacağımız birçok projenin bürokrasi anlamında aşamalarının çoğunlukla sonlandırdık. İyi bir çalışma takvimi ile yakın bir zamanda projelerimiz bakımından ilimiz şantiye alanına dönecek. Öte yandan kentimizde sosyal projeler ile her kesimden herkese temas etmek için çaba veriyoruz. İlimizde yaşayan bayanlarımızın da sosyal anlamda yeni mekanlar kazanması önem verdiğimiz çalışmalar arasında yer almaktadır. Bu kapsamda yapacağımız projelerimizden birisi de Zabıta Müdürlüğümüzün yer aldığı binanın Kadınlar Lokali olarak düzenlenmesidir. Proje ile bayanlarımız güzel bir mekana kavuşacaklar. Yeni mekanlarında ise günlerden, mesleki kazanımlara kadar birçok faaliyet olacak” dedi.

'MİLLİ EGEMENLİK PARKI DA CANLANACAK'

Zabıta Müdürlüğü'nün bulunduğu bölgede Milli Egemenlik Parkı'nın olduğunu hatırlatan Başkan Cahan, “Bayanlarımıza lokalimizi tahsis edeceğimiz alan kentimiz için son derece değer verilen bir alandır. Biz bu alanın da hak ettiği noktaya gelmesi için şimdiden projelendirme çalışmalarına başladık. Alanın kente kazandırılması ve güzelliğinin gün yüzüne çıkması önceliğimizdir. Ayrıca park içinde Çayzade gibi bir markayı tesis ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Kadınlar  Lokali  İçin  Çalışmalar  Başladı  Uşak  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER