kadir inanır siyasete mi giriyor ?

KADİR İNANIR SİYASETE Mİ GİRİYOR ?

Sinema sanatçısı Kadir İnanır, 5. Yılmaz Güney Film Festivali’ne katılmak için geldiği Batman’da Hakların Demokratik Partisi’nden (HDP) siyasete gireceği yönündeki iddialara açıklık getirdi.

Tarih : 10 Ocak 2015, 22:15
Puan Ver : Kadir İnanır Siyasete Mi Giriyor ?(7/10)3


Ünlü sanatçı Kadir İnanır, siyasete girmeyi düşünmediğini söyledi. “HDP'den teklif geldi mi?” sorusuna ise İnanır, 'Gelse de söylemem. Başka partilerden çok geldi' yanıtını verdi.

Sinema sanatçısı Kadir İnanır, 5. Yılmaz Güney Film Festivali'ne katılmak için geldiği Batman'da Hakların Demokratik Partisi'nden (HDP) siyasete gireceği yönündeki iddialara açıklık getirdi. İnanır, 'Ben parlamentoda çalışmayı düşünmüyorum. Bu çalışmalarım daha iyi. Başka partilerden de çok teklif geldi. Aktif siyaset yapmak isteseydim 5 dönemdir yapardım' dedi.

İnanır, yıllarca parlamentoya gitmek için çalışmalar yapmış, emek vermiş insanların önünün kimse tarafından kesilmemesi gerektiğini söyledi. İnanır, 'Hiç böyle bir şey düşünmedim. Şimdi de emek vermiş insanların emeğinin üzerine, gidip ben böyle bir şeye talip olmam. Ayrıca benim karakterime de böyle bir şey yakışmaz. Hem istemiyorum hem de böyle bir durum var. Onun için ben parlamentoda çalışmayı düşünmüyorum. Bu çalışmalarım daha iyi. Başka partilerden çok teklifler geldi' dedi.

“HDP'den teklif geldi mi?” sorusuna ise İnanır, 'Gelse de söylemem. Başka partilerden çok geldi' yanıtını verdi.

(İHA)

 


Etiketler: Kadir  İnanır  Siyasete  Mi  Giriyor    Batman  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER