kar bir ilçeyi esir aldı, elektrik yok su yok

KAR BİR İLÇEYİ ESİR ALDI, ELEKTRİK YOK SU YOK

Soğuk ve yağışlı hava tüm Türkiye’yi etkisi altına alırken, Adana’ya 190 kilometre uzaklıkta bulunan Tufanbeyli ilçesinde 2 gündür devam eden kar nedeniyle halk adeta evinde esir kaldı.

Tarih : 08 Ocak 2015, 09:42
Puan Ver : Kar Bir İlçeyi Esir Aldı, Elektrik Yok Su Yok(6/10)2


Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde 2 gündür devam eden ve 1 metreyi bulan kar nedeniyle okullar tatil edildi. Köy yolları kapanırken, ilçeye elektrik ve su da verilemiyor.

Soğuk ve yağışlı hava tüm Türkiye'yi etkisi altına alırken, Adana'ya 190 kilometre uzaklıkta bulunan Tufanbeyli ilçesinde 2 gündür devam eden kar nedeniyle halk adeta evinde esir kaldı. 2 gündür aralıksız devam eden kar nedeniyle şehir merkezinde kar 1 metreyi, kırsal kesimde ise 2 metreyi buldu. Bu nedenle okullar tatil edilirken ilçeye ne elektrik verilebiliyor ne de su. Kar nedeniyle sokağa çıkamayan vatandaşlar evde elektrik ve susuz oturmak zorunda. Yağan kar nedeniyle köy yolları da ulaşıma kapandı. Yollar kapalı olduğundan termik santral inşaatında çalışan işçiler işe gidemedi.

Vatandaşlar evde mahsur kalırken karın tadını çocuklar çıkartıyor. Kardan adam yapan çocuklar birbiriyle kartopu oynuyor. Yol kenarlarında ve ev önlerinde duran otomobiller ise yağan kardan dolayı görünmez hale geldi.

Elmas Ozancı adlı vatandaş, kar nedeniyle evden çıkıp bakkala bile gidemediklerini, evde esir kaldıklarını söyledi.

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre kar yağışının bugün de devam edeceği öğrenildi. Cuma ve cumartesi günleri hava yağışlı olmayacak ancak kar yağışının durmasıyla birlikte sıcaklık gündüz eksi 3, gece ise eksi 7 dereceye kadar düşecek.

(İHA)

 


Etiketler: Kar  Bir  İlçeyi  Esir  Aldı  Elektrik  Yok  Su  Yok  Adana  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER