kar eriyince pazar bu hale geldi

KAR ERİYİNCE PAZAR BU HALE GELDİ

Satış yapamayan pazarcı esnafı, belediyeye tepki gösterdi.

Tarih : 13 Ocak 2015, 15:15
Puan Ver : Kar Eriyince Pazar Bu Hale Geldi(6/10)2


- Yozgat'ta eriyen kar suları, sebze pazarını göle çevirdi. Satış yapamayan pazarcı esnafı, belediyeye tepki gösterdi.

Yozgat'ta, Salı günleri kurulan meyve ve sebze pazarı, hava sıcaklığının artmasıyla birlikte ani eriyen kar sularıyla doldu. Tezgahları kar suları içinde kalan pazarcı esnafı, kendi imkanlarıyla biriken suları boşaltmaya çalıştı. Pazar alışverişine gelen vatandaşlar da su birikintilerini görünce alışveriş yapmadan döndü. Gölete dönüşen pazar yerinde, pazarcı esnafı paletler getirerek vatandaşın karşı tarafa geçini sağlamaya çalıştı.

Sebzeciler ve Pazarcılar Derneği Başkanı Salih Çavuşoğlu, Yozgat'ta yıllardır kapalı pazar yeri yapılmasını beklediklerini belirterek, “Sesimizi kimseye duyuramıyoruz. Pazarcı esnafının hali perişan, yaklaşık 150 esnaf buradan ekmek yiyor ancak özellikle kış mevsiminde büyük sorunlar yaşıyoruz. Bu günde eriyen kar suları Pazar yerine doldu ve göle dönüştü, yetkililerden çözüm bulmalarını istiyoruz” dedi.

Belediyeye tepki gösteren pazarcı esnaflarından Kelami Yılmaz, pazarcı esnafının sadece seçim öncesi hatırlandığını belirterek, “Geçen hafta Pazar için hazırlık yaptık açamadık ve bütün pazarcı esnafı zarar etti. Bu hafta Pazar açtık, şimdi de sular altında kaldı Pazar, müşteri gelip alışveriş yapamıyor. Yozgat'ın bütün ilçelerinde kapalı Pazar yeri var ama Yozgat il olduğu halde ilde yok. Belediye seçim öncesi kapalı Pazar yeri yapacağım dedi ama hiçbir çalışma yok” diye konuştu.

Satış yapamayan bazı esnaf ise “Pazar yerine yüzme bilmeyen gelmesin” diye tepkilerini dile getirdi. Alışveriş yapan vatandaşlar da pazara çizme ile gelinmesini istedi.

Pazarcı esnafı biriken suları kendi imkanlarıyla temizlemeye çalıştı anca yeterli olmadı. Daha sonra pazara gelen belediye işçileri ise suyu biraz süpürdü başarılı olamayınca onlarda pazardan ayrıldı.

(İHA)

 


Etiketler: Kar  Eriyince  Pazar  Bu  Hale  Geldi  Yozgat  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER