kar ve tipi uludağ'ı vurdu

KAR VE TİPİ ULUDAĞ'I VURDU

Sarıalan-oteller arasında ulaşım sağlanamadığı için teleferikle Sarıalan’a çıkan vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Tarih : 06 Ocak 2015, 16:42
Puan Ver : Kar Ve Tipi Uludağ'ı Vurdu(5/10)1


Kış turizmin göz bebeği olan Uludağ'da kar ve tipi yüzünden kayak pistleri kapandı. Sarıalan-oteller arasında ulaşım sağlanamadığı için teleferikle Sarıalan'a çıkan vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Kış turizminin göz bebeği olan Uludağ'da sabah erken saat saatlerde başlayan kar yağışı yerini tipiye bıraktı. Zirvede bulunan oteller bölgesinde kalan vatandaşlar yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden dışarıya çıkmakta bile zorlanırken, kayak pistleri kapandı. Şehir merkezinden teleferikle Sarıalan'a gelen yerli ve yabancı turistler, Sarıalan'dan oteller bölgesine giden yolun kapalı olmasından dolayı teleferik merkezinde mahsur kaldı.

Dışarıda dolmuşun gelmesini bekleyen vatandaşlar ise ısınma hareketleri yaparak ısınmaya çalıştı. Ankara'dan Uludağ'a kayak yapmak için geldiğini söyleyen Gözde Cömert, “Buraya kadar geldik, ama mahsur kaldık. Bundan sonrasını kendi imkanlarımızla gideceğiz” dedi.

Belediye ve Karayolları ekipleri yolları açmak için mücadele etmesine rağmen, yoğun kar çalışmaları engelliyor. Uludağ'da bulunan kayak pistlerinin yarına kadar kapalı olacağı belirtirken, bu gece ortalama 30 santimetre daha kar yağması bekleniyor.

(İHA)

 


Etiketler: Kar  Ve  Tipi  Uludağ  I  Vurdu  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER