Kara kutusuna ulaşıldı

KARA KUTUSUNA ULAŞILDI

TransAsia uçağının düşmesinin ardından başlayan arama kurtarma çalışmalarında kara kutusunun bulunduğu bildirildi.

Tarih : 05 Şubat 2015, 11:30
Puan Ver : Kara Kutusuna Ulaşıldı(9/10)5


Tayvan'ın başkenti Taipei'den Kinmen Adası'na gitmek için havalandıktan kısa bir süre sonra Keelung Nehri'ne düşen TransAsia uçağının kara kutusu bulundu.

TransAsia uçağının düşmesinin ardından başlayan arama kurtarma çalışmalarında kara kutusunun bulunduğu bildirildi. Kule ile pilot arasındaki konuşmaların kaydedildiği kara kutu verilerinin incelenmesinin ardından yapılan açıklamada, uçağı kullanan pilot tarafından yardım çağrısı verildiği, uçağın motor kısmında bir sorun olduğunun bildirildiği ifade edildi. Tayvan Sivil Havacılık Birimi tarafından yapılan açıklamada ise, kaza yapan uçağın yeni model olduğu kaydedildi. Açıklamada uçağın motorunun, yakıt kontrol sisteminin ve pervane siteminin kontrol edildiği belirtilerek, kazanın nedeninin araştırıldığı kaydedildi.

Uçağın karaya çıkarılmasının ardından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda aralarında pilot ve yardımcı pilotun da bulunduğu 32 kişinin cesetlerine ulaşıldığı, 12 kişinin ise halen kayıp olduğu belirtildi. Aralarında 1 yaşında çocuğun da bulunduğu 15 kişinin ise uçak enkazından çıkarıldığı ve hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

(İHA)

 


Etiketler: Kara  Kutusuna  Ulaşıldı  Taipei  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER