karaağaç mahallesi havadan böyle görüntülendi

KARAAĞAÇ MAHALLESİ HAVADAN BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında dolar 2,43’ün üzerine çıktı. Sabah saatlerinde 2,39 seviyelerinden işlem gören dolar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında 2,4328 seviyesine kadar yükseldi.

Tarih : 04 Şubat 2015, 15:27
Puan Ver : Karaağaç Mahallesi Havadan Böyle Görüntülendi(5/10)1


Edirne merkezle üç gündür kara ulaşımı sağlanamayan Karaağaç Mahallesi havadan görüntülendi. Meriç Nehri mahalle sınırına kadar dayandı ancak nehrin su debilerinin düşmesiyle birlikte bölgeden sel sularının çekilmesi sayesinde taşkın riski azaldı.

Meriç ve Tunca Nehirleri'nin taşması sonucu üç gündür kent merkezi ile kara ulaşımı kesilen Karaağaç Mahallesi'nde sular çekilmeye başladı. Bölgenin havadan görüntüsünde, sel sularının mahalleye kadar dayandığı ancak bölge içerisinde herhangi bir risk oluşturmadığı gözlendi.“KARAAĞAÇ'TA HİÇ KİMSENİN BURNU BİLE KANAMADI, MAĞDUR OLMADI”

Karaağaç Mahalle Muhtarı Agah Korkan, ulusal televizyon kanallarında yayınlanan ‘Karaağaç sular altında', ‘5 bin kişini evlerinden tahliye edildi' şeklinde çıkan haberlere tepki gösterdi. Korkan, 'Bu haberleri kimler yaptıysa yanlış haberdir. Bunu üzülerek söylüyorum. Karaağaç'ta hiç kimsenin evine su girmedi. Kimsenin burnu kanamadı, kimse mağdur olmadı. Böyle bir haber yok. Ancak devletimiz her anlamda yanımızda. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'in kesin talimatıyla, Karaağaç'ta yaşayan ve acil ihtiyacı olan kent merkezine gitmek isteyen her vatandaş helikopterlerle taşınıyor. Edirne Belediyesi de kent merkezinde kalan Karaağaçlı vatandaşları bölgede otellerde misafir etmeye devam ediyorlar. Bugün akşam saatlerine doğru DSİ ve belediye ekipleri tarafından Lozan Caddesi'nde yapılan çalışmalar sonucunda, caddenin kara yoluna açılmasını bekliyoruz' dedi.

Öte yandan, Karaağaç Mahallesi'nde ikamet eden ve düşük kotta bulunan evinin bahçesine sel sularının zarar verdiğini dile getiren Mustafa Çaylar da, 'İçerideki halılar ıslandı. Onları kurutuyoruz. Suyun yükselmesinden endişe ediyoruz. Şu anda fazla bir hasarımız yok' ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Karaağaç  Mahallesi  Havadan  Böyle  Görüntülendi  Edirne  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER