karadeniz kışın bir başka güzel

KARADENİZ KIŞIN BİR BAŞKA GÜZEL

Kış sporlarını seven, bu mevsimde dağ ve yaylaları gezmek isteyen ziyaretçiler için Rize çok önemli bir alternatif oldu.

Tarih : 29 Ocak 2015, 12:21
Puan Ver : Karadeniz Kışın Bir Başka Güzel(5/10)1


Yazın yeşilin binbir tonuyla kaplanan ormanları ile Doğu Karadeniz, kışın da kar yağışı yüzünden ayrı bir güzelliğe bürünerek turistlerin ilgisini çekiyor.

Kış sporlarını seven, bu mevsimde dağ ve yaylaları gezmek isteyen ziyaretçiler için Rize çok önemli bir alternatif oldu. Kaçkar sıradağlarının eteklerinde oluşan yaylalar doğal güzellikleri ve sevimli evleriyle Rize'nin güzelliğine güzellik katıyor. Rize'deki belli başlı yaylalar İkizdere ilçesinde Anzer, Çağrankaya, Ovit, Varda, Gölyayla, Cimil; Çayeli'nde Hazende; Hemşin'de Ambarlı; Çamlıhemşin'de Ayder, Aşağı ve Yukarı Kavron, Elevit, Tirevit, Kale, Baş Yayla, Hacivarak, Palovit, Çaymakçur, Amlakit ve Samislat yaylalarıdır. Bunlar içerisinde; Ayder, Anzer ve Yukarı Kavron Yaylaları turizm merkezi olarak ilan edilmişlerdi.

Termal turizmin de bu bölgede geliştiğini belirten Ridos Termal Otel Sahibi Kasım Ekşi, 'Rize, zengin ormanları, krater gölleri, coşkun dereleri, kış sporları, av ve olta balıkçılığı, dağ ve doğa yürüyüşleri, rafting, şifalı suları, yöresel yemekleri gibi değerleri ile önemli bir potansiyel oluşturur. Kış aylarında ise bu güzellikler kar ile daha farklı bir boyut kazanıyor'' dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Karadeniz  Kışın  Bir  Başka  Güzel  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER