KARADENİZ'İN SIRA DIŞI İNSANLARI DESTEK BEKLİYOR


KARADENİZ'İN SIRA DIŞI İNSANLARI DESTEK BEKLİYOR
Tarih : 16 Şubat 2015, 15:24
Puan Ver : Karadeniz'in Sıra Dışı İnsanları Destek Bekliyor(4/10)2


Orhan Tekeoğlu'nun “Sıra Dışı İnsanlar” belgeseli, kitlesel fonlama platformu www.fongogo.com üzerinden yapılan desteklerle hayata geçirilecek.

Karadeniz kadınlarının zorlu doğa koşullarına karşı verdikleri mücadeleyi anlatan ödüllü 'İfakat' belgeselinin yönetmeni Orhan Tekeoğlu, bu kez Karadeniz insanlarının yaratıcılıklarını, bazen düşündüren bazen de güldüren sıra dışı hikayeleri ile anlatmaya hazırlanıyor. Yapımcılığını Nurdan Tümbek Tekeoğlu'nun üstlendiği 'Sıra Dışı İnsanlar' adlı belgeselin finansmanı, kitlesel fonlama web sitesi www.fongogo.com üzerinden sağlanacak. Karedenizliler ve Karadeniz'e gönül verenler bu web sitesi üzerinden destek vererek, belgeselin hazırlanmasına yardımcı olabilecek. Destekçilerin isimleri belgeselde yer alırken, bağış miktarına göre çeşitli jestlerle ödüllendirilecek.

Uluslararası belgesel film festivallerinde de gösterilmesi planlanan “Sıra Dışı İnsanlar” belgeselinde, “lazralli, varangel, kuş dili' gibi Karadeniz insanına özgü birçok buluş hikayeleri ile birlikte ele alınıyor. Belgeselle Karadeniz kültürünün dünyaya tanıtılması hedefleniyor.

(İHA)

 


Etiketler: Karadeniz  İn  Sıra  Dışı  İnsanları  Destek  Bekliyor  İstanbul  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER