karda aç kalan kurt şehre indi

KARDA AÇ KALAN KURT ŞEHRE İNDİ

Çetin kış şartları yüzünden aç kalan bir kurt Kaynarca Mahallesi’ne indi. İznik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Park ve Bahçe İşleri tarafında yapılan operasyonla yakalanan yaralı kurt ilçe merkezine getirildi.

Tarih : 08 Ocak 2015, 13:12
Puan Ver : Karda Aç Kalan Kurt Şehre İndi(10/10)6


Bursa'nın İznik ilçesinde, yaralı bir kurt, karda yiyecek bulamayınca şehre indi. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, ekiplerin yakaladığı yaralı kurdu besledi.

Çetin kış şartları yüzünden aç kalan bir kurt Kaynarca Mahallesi'ne indi. İznik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Park ve Bahçe İşleri tarafında yapılan operasyonla yakalanan yaralı kurt ilçe merkezine getirildi. Meraklı vatandaşlar kurdun başına toplandı.

Kaynarca Muhtarı Ali Ayan, 'Mahalle sakinlerinden Fahri Yılmaz bir kurt gördüğünü bildirdi. Ben de zabıtaya bilgi verdim. Ekipler kurdu yakalayıp götürdü' dedi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, 'Açlıktan iyice halsizleşen ve yaralı olan kurdu yol kenarına pusmuş halde ekiplerimiz buldu. Çok şükür kimseye saldırmamış. Kurdu Bursa Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne gönderdik. Bir hafta bakımı yapıldıktan sonra yenide ormana salınacak' diye konuştu.

(İHA)

 


Etiketler: Karda    Kalan  Kurt  Şehre  İndi  Bursa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER