kardeşlerimizle kavga etmeye zamanımız yok

KARDEŞLERİMİZLE KAVGA ETMEYE ZAMANIMIZ YOK

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “Kardeşler arasındaki itilaf normaldir olur.

Tarih : 26 Ocak 2014, 15:48
Puan Ver : Kardeşlerimizle Kavga Etmeye Zamanımız Yok(10/10)6


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, “Kardeşler arasındaki itilaf normaldir olur. Bize düşen aramızdaki itilafları kırmadan, dökmeden gönle hitap eden bir dille halletmektir ve kardeşler arasındaki kırgınlıkları gidermektir” dedi.

Sivas'taki temaslarını sürdüren Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Sivas İl Teşkilatı ile kahvaltı programında bir araya geldi. Bakan Yılmaz, yaptığı konuşmada, “Bize yakışan kardeşlerimizi kusuruyla birlikte sevmektir. Bunun için hastayı değil hastalığı yok etmeye çalışmalıyız. Yani yalan söylüyor, doğru değildir, sözünde durmuyor, ahdine vaadi değildir. Kişiden ziyade bu yapılan eylemlere bizim karşıtlığımız diyebilmeliyiz. Tövbe kapısı biliyorsunuz her zaman açıktır. Kişiler tövbe eder geçer bir başka partiden bizim partiye geçtiklerini gördük. Bir başka inançtan bir başka inanca geçtiklerini gördük dolayısıyla bu ahret kapısı hiçbir zaman kapanmamıştır. Vücuttaki bir organ rahatsızlanırsa bütün vücutta rahatsız olur. Dolayısıyla hepimizin bir vücudu azaları olduğunu bilmemiz gerekir. Elbette ki kardeşler arasında itilaf olabilir sahabe arasında da vardır. Belki o sahabe arasında ki itilaf günümüze de yansıdı devam edeni de vardır. Oysaki kardeşler arasındaki itilaf normaldir olur. Bize düşen aramızdaki itilafları kırmadan, dökmeden gönle hitap eden bir dille halletmektir ve kardeşler arasındaki kırgınlıkları gidermektir. Müminler ancak kardeştirler öyleyse kardeşler arasını düzeltin ve Allah'ta korkun ki rahmete eresiniz. İnsanların birbirini sevmesi için çok sebep var. Bu ülkenin değerini özümsemiş kişilerin birlikte hareket etmesi, ele ele vermesi bu ülkeye saldıranlar karşı birlikte mücadele etmesi karşılık vermesi gerekir. Eğer bunu yapmayıp da adeta kale kapısını gösterirse, hatta kale kapısını açarsa Allah katında sorumluluk olur” dedi.“KAVGA ETMEYE ZAMANIMIZ YOK”

“Bu ülkenin değerlerine maruz olan kardeşler kendi aralarında ki itilaftan dolayı silah verirse ve o kişi silahı alıp da önce silahı verene daha sonra da diğerine ateş ettiğinde herkes kaybeder. Kardeşler arasında ki itilaftan ise ülke kaybeder diyoruz ki biz muhabbet fedaileriyiz kavgaya zamanımız yok” diyen Bakan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Eğer iki tane büyük insan bir terazinin iki gözüne gelse birbirine dengi gibi dursa küçücük bir çocuk elini hangisinin üzerine koysa o tarafı ağır getirir yani küçük bir çocuğun oyuncağı haline gelirler. Dolayısıyla biz kardeşlerimizin de böyle bir duruma fırsat vermemsi lazım. Yani kardeşlerimiz ile tartıya gelmemiz lazım kardeşlerimiz ile çekişmeye gelmememiz lazım ikilik yaratmamız lazım. İkilik yaratanların da kusurlarını görmeyeceğiz. Yolumuz birlik ve beraberlik yoludur. Kime bakarsanız bakın devletlerin zayıflaması, yıkılması kendi iç itilaflarından dolayı olmuştur. Bu itilaf olmasa hiçbir devleti yıkabilmek mümkün değil Türkiye devleti geçmiş 200 yıllık süreç içinde en güçlü döneminde bu gücü devam ettirmenin yolu birlik ve beraberlikten geçiyor bizim dışımızdaki olanlar bizim bu birlik ve beraberliğimizden dolayı bu gücü çatlatmaya uğraşıyorlar. Biz kardeşlerimizin buna meydan vermemelerini istiyoruz.”

(İHA)

 


Etiketler: Kardeşlerimizle  Kavga  Etmeye  Zamanımız  Yok  Sivas  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER