karısının ihbar ettiği koca beraat etti

KARISININ İHBAR ETTİĞİ KOCA BERAAT ETTİ

Samsun’da evlerinde bonzai bulunan karısının ihbar ettiği koca ve arkadaşı uyuşturucu ticareti suçundan yargılandıkları davada beraat ettiler.

Tarih : 10 Şubat 2015, 19:57
Puan Ver : Karısının İhbar Ettiği Koca Beraat Etti(7/10)3


Samsun'da evlerinde bonzai bulunan karısının ihbar ettiği koca ve arkadaşı uyuşturucu ticareti suçundan yargılandıkları davada beraat ettiler.

Samsun'da H.A. kadın kocasının uyuşturucu sattığını iddia ederek polise şikayette bulundu ve evde arama yapan polis 68 gram bonzai ele geçirdi. Olayla ilgili eşinin ihbar ettiği A.R.A. gözaltına alındı. A.R.A. ifadesinde uyuşturucuyu arkadaşı E.Y.'den aldığını söyledi. E.Y. de gözaltına alındı. Her iki arkadaş çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından ‘uyuşturucu ticareti' suçundan tutuklandılar.

A.R.A. ve E.Y.'nin Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün yargılanmalarına devam edildi. A.R.A. mahkemede verdiği ifadede, 'Ben ölmek istemiyorum. Eşime kendimi ben ihbar ettirdim. Uyuşturucuyu E.Y.'den aldım. Kullanacaktım. Gazetelerde ve TV'lerle ölüm haberlerini duyunca pişman oldum. Beni topluma kazandırın ve bana bir şans verin. Kimseye uyuşturucu satmadım' dedi.

H.A. adlı kadın ise kocasını kendisinin ihbar ettiğini, ölmesinden korktuğunu ileri sürdü.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen E.Y. ise arkadaşının kendisine iftira attığını, uyuşturucuyla bir ilgisinin olmadığını savundu.

Mahkeme heyeti her iki tutuklu sanığın da uyuşturucu sattıklarına dair yeterli ve inandırıcı bir delil bulunmadığı gerekçesiyle bu suçtan beraatlerine ve tahliyelerine karar verdi.

(İHA)

 


Etiketler: Karısının  İhbar  Ettiği  Koca  Beraat  Etti  Samsun  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER