kaybolan turistleri arama çalışmaları sürüyor

KAYBOLAN TURİSTLERİ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Tarihi Likya Yolu’nda doğa yürüyüşüne çıktıktan sonra kaybolan 3 turisti arama çalışmaları karadan ve havadan devam ediyor.

Tarih : 17 Ocak 2015, 19:33
Puan Ver : Kaybolan Turistleri Arama Çalışmaları Sürüyor(10/10)6


Tarihi Likya Yolu'nda doğa yürüyüşüne çıktıktan sonra kaybolan 3 turisti arama çalışmaları karadan ve havadan devam ediyor. Kayıp turistlerle telefon irtibatının kesildiği öğrenildi.

Tarihi Likya Yolu'nda 6 gün önce yürüyüşe çıktıkları öğrenilen 1 İngiliz, 2 Hollandalı turist çarşamba günü telefonla kaybolduklarını bildirmişti.

Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesindeki açıklamasına göre, Antalya 112 Acil Çağrı Merkezi'ne çarşamba günü kayıp ihbarının yapıldığı belirtilirken, Kemer'deki aramalar cuma günü öğle saatlerinde başladı. Arama çalışmalarında Kemer Jandarma Garnizon Komutanlığı ekipleri, AFAD Kurtarma ekibi Kemer ilçesine bağlı Kuzdere Mahallesi sınırları içindeki tepelerde aramaya başlarken, Konyaaltı İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı Çakırlar Karakolu ekipleri de Hisarçandır yakınlarındaki verici istasyon çevresinde arama çalışmaları yaptı.TELEFON İRTİBATI KESİLDİ

Öte yandan kayıp gençlerin, 112 Acil yardım merkezi ile bu sabahın erken saatlerine kadar telefon temasının bulunduğu, ancak yerlerini sağlıklı olarak tarif edemedikleri ve sabahın erken saatlerinde telefon irtibatının kesildiği öğrenildi.

Bugün öğleden sonra arama çalışmalarına hava desteği geldi. Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Polis helikopteri, Kemer ilçe merkezinde bulunan Ralli Servis Alanı'na inerek İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Yzb. Yasin Berçin, Kemer Enduro Motosiklet Kulübü Başkanı Semih Özdemir ve Yönetim Kurulu üyesi, enduro sporcusu İsmail Özgül'ü alarak havalandı. Bey Dağları üzerinde uzun süre dolaşan helikopter, Antalya Havalimanına dönerek yakıt ikmali yaptıktan sonra tekrar arama çalışmalarına başladı. Kayıp turistleri arama çalışmalarına akşam saatlerinde ara verildi.GPS TOLERANSI ÇOK FAZLA

Yerleri cep telefonları üzerinde GPS ile tespit edilen kayıp turistlere ulaşılmasındaki güçlüğün, bölgede baz istasyonu az olduğundan dolayı belirlenen noktanın kilometrelerce hata vermesinden kaynaklandığı belirtiliyor. Arama çalışmalarına sabah devam edileceği öğrenildi.

(İHA)

 


Etiketler: Kaybolan  Turistleri  Arama  Çalışmaları  Sürüyor  Antalya  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER