kendisi olma kavgası veriyor türkiye

KENDİSİ OLMA KAVGASI VERİYOR TÜRKİYE

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Şehir Kimliği Çalıştayı’na katılan Bakan Güllüce, yaptığı konuşmada, Şanlıurfa’nın kimliğinin Hz. İbrahim Peygamber’den itibaren belli olduğunu söyledi.

Tarih : 15 Ocak 2015, 22:21
Puan Ver : Kendisi Olma Kavgası Veriyor Türkiye(6/10)2


Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Türkiye'nin son 300 yılda kendi değerlerinden, kültüründen kaçan hatta reddeden bir çizgide hareket ettirildiğini belirterek, “Şimdi ise tam tersine, kendine gelme, kendisi olma kavgası veriyor Türkiye” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Şehir Kimliği Çalıştayı'na katılan Bakan Güllüce, yaptığı konuşmada, Şanlıurfa'nın kimliğinin Hz. İbrahim Peygamber'den itibaren belli olduğunu söyledi. Amacın kentin kimliğini ortaya çıkarıp, tüm dünyaya tanıtmak olduğunu belirten Güllüce, Şanlıurfa'da doğmanın büyük bir kısmet olduğunu ifade etti. Şanlıurfa'ya geldiğinde Mekke'ye gelmiş gibi hissettiğini vurgulayan Güllüce, “Ben Urfa'ya birkaç kere geldim. ‘Su içindeki balıkların akrabalığı' mantığı çerçevesinde, havaalanına indikten sonra bir lahuti hal sarar insanı Urfa'da. Bir manevi hal sarar insanı. Hele Balıklıgöl'e gittikçe de o ruh hali, üzerinize basar. La teşvik, kendinizi Medine'de hissedersiniz. Ne mutlu size Urfalısınız. Urfalı olmak, sorumluluklar da getiriyor. Hz. İbrahim'e layık olmayı gerektiriyor. O ruh kimyası ile donanmayı gerektiriyor” dedi.

(İHA)

 


Etiketler: Kendisi  Olma  Kavgası  Veriyor  Türkiye  Şanlıurfa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER