KILIÇDAROĞLU HALKÇI BİR İKTİDAR DİLEDİ


KILIÇDAROĞLU HALKÇI BİR İKTİDAR DİLEDİ
Tarih : 07 Şubat 2015, 17:54
Puan Ver : Kılıçdaroğlu Halkçı Bir İktidar Diledi(7/10)3


Peygamberler diyarı Şanlıurfa'da İbrahim Peygamber'in ateşe atıldığı yer olarak bilinen Balıklıgöl Yerleşkesi'ni gezen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kutsal olduğuna inanılan balıklara yem atarak, halkçı iktidar dileğinde bulundu.

Şanlıurfa'da Devlet ve Çocuk Hastaneleri'ni gezen Kılıçdaroğlu, Balıklıgöl Yerleşkesi'ni gezdi. Tek tek vatandaşlarla tokalaşıp öpen Kılıçdaroğlu, vatandaşların şikayetlerini dinledi. Yerleşke girişinde kısa bir süre durarak çözülen ayakkabısının bağcıklarını bağlayan Kılıçdaroğlu, yerleşkede İbrahim Peygamber'in ateşe atıldığı yer olarak bilinen Halil'il-ur Rahman Gölü'ndeki kutsal olduğuna inanılan balıklara yem attı. Kılçdaroğlu, gazetecilerin sorusu üzerine, “Halkçı bir iktidar diledim. İnşallah” dedi.

Balıklara yem atan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise, tuttuğu dileği açıklamadı. Çocuklarla yakından ilgilenen Kılıçdaroğlu, gençlerin selfie çekinme isteklerini de kırmayarak gençlerle birlikte poz verdi. Oğlunun Çanakkale'de hapis yattığını söyleyen bir kadın ise, parasının olmadığını söyleyerek Kılıçdaroğlu'ndan yardım istedi. Kılıçdaroğlu'nun yanındakiler, CHP İl Başkanı Ömer Karageçili'yi göstererek, “Başkan bu. Sen başkanı bul” dedi. Bunun üzerine yaşlı kadın, “Ben tanımıyorum başkan, neresi. Başkan nerde, şimdi evimde ekmek yok” dedi. Bunun üzerine Karageçili'yi parmağı ile gösteren Kılıçdaroğlu, “Başkan bu” dedi. Kılıçdaroğlu'na dönen yaşlı kadının “Cebimde beş kuruş para yok ki, bir çuval un alayım. Daha ben yemek yememişim. Yine elli yüz olsa giderim yaparım bir şeyler” sözleri Karageçili, kartını vererek, “Sen yarın partiye gel, ben sana yardımcı olayım” dedi. Eski İl Başkanı Hasan Oğul ise cebinden çıkarttığı 100 TL'yi kadına vererek, “Bir çuval un parası. Un alırsın” dedi.

Yerleşke içerisinde Hz. İbrahim'in doğduğu mağarayı da gezen Kılıçdaroğlu'na puşi hediye eden bir grup genç birlikte hatıra fotoğrafı çekilmek istedi. Hatıra fotoğrafının ardından ‘Kemal amca' diye seslenen çocuğa dönen Kılıçdaroğlu, verilen puşiyi ona hediye etti. Kadınların da ilgi gösterdiği Kılıçdaroğlu'nun kentteki programı sürüyor.

(İHA)

 


Etiketler: Kılıçdaroğlu  Halkçı  Bir  İktidar  Diledi  Şanlıurfa  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER