kılıçdaroğlu hollande'a bu mesajı gönderdi

KILIÇDAROĞLU HOLLANDE'A BU MESAJI GÖNDERDİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Paris’te 12 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırı nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’e bir mesaj gönderdi.

Tarih : 09 Ocak 2015, 15:39
Puan Ver : Kılıçdaroğlu Hollande'a Bu Mesajı Gönderdi(9/10)5


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Paris'te meydana gelen saldırı nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'e gönderdiği mesajda, “Tüm dinler tarafından lanetlenen bir eylem karşısındayız” dedi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Paris'te 12 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırı nedeniyle Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'e bir mesaj gönderdi. Kılıçdaroğlu mesajında, “Sayın Cumhurbaşkanı, Charlie Hebdo dergisine yönelik 12 kişinin ölümü ile sonuçlanan iğrenç katliam karşısında öncelikle Fransa'nın, aynı zamanda da Avrupa ve tüm insanlığın acısını yürekten paylaşırım. Bu korkak ve alçakça eylem İslam'ın adını kullanmaktan çekinmeden ama aynı zamanda ‘bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmektir' şeklindeki temel değerini ayaklar altına alan terör örgütlerinin yarattığı tehlikenin yükselişini yansıtıyor. Gerçekte tüm dinler tarafından lanetlenen bir eylem karşısındayız. Ortaya çıkışı Fransa tarihi ile de yakından bağlantılı olan ‘ifade özgürlüğü' çağımızın en kıymetli ve en çok ihtiyaç duyulan temel değerlerindendir. Bu suikast de bu değeri hedef almıştır. Bu durum her yerde bu tür terör örgütlerine karşı birlikte mücadele etme gereğini daha da güçlendirmektedir. Sayın Cumhurbaşkanı, bu vahim ama etkili bir biçimde aşacağından emin olduğum anında Fransa'nın yanında olduğumuzu vurgulamak isterim. Saygılarım ve dostluk duygularımla” ifadelerini kullandı.

(İHA)

 


Etiketler: Kılıçdaroğlu  Hollande  A  Bu  Mesajı  Gönderdi  Ankara  haber

Bu Haberle İlgili Yorumlar

BU KATEGORİDEKİ İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER